آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۲۲۰۳
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
سرپرست فرمانداری خرمشهر بر لزوم رفع مشکلات کارخانه تعطیل‌شده صابون‌سازی خرمشهر تأکید کرد.
به گزارش فیدوس: کوروش مودت در جلسه گروه رفع موانع سرمایه‌گذاری در سالن شهید دورقی فرمانداری خرمشهر اظهار کرد: یکی از موانع برای سرمایه‌گذاری، بروکراسی اداری است و هدف از ایجاد این کمیسیون ایجاد پنجره مدیریت واحد است.

وی افزود: در جلسات این کمیسیون مشکلات سرمایه‌گذاری مطرح و در هر جلسه یک یا دو سرمایه‌گذار یا تولیدکننده در جلسه حاضر تا به‌صورت مستقیم نسبت به رفع مشکل آن واحد تولیدی تصمیم‌گیری شود

سرپرست فرمانداری خرمشهر با تأکید بر اینکه هدف اصلی گروه رفع موانع سرمایه‌گذاری خرمشهر فراهم‌سازی امکانات و تجهیزات برای ایجاد شرایط مناسب سرمایه‌گذاری است، نظارت بر اجرایی شدن پروژه‌های سرمایه‌گذاری را دیگر وظیفه این کمیسیون دانست.

وی گفت: در این گروه با لحاظ کردن حق سرمایه‌گذار، به امر سرمایه‌گذارانی که از تسهیلات استفاده کرده اما پس از گذشت زمان اقدام خاصی انجام نداده‌اند نیز رسیدگی خواهد شد.

مودت از نبود میدان تره‌بار و محل پرورش دام در خرمشهر به‌عنوان کمبودهای اساسی در این شهرستان یادکرد و افزود: تکمیل میدان میوه و تره‌بار توسط بخش خصوصی ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات نیاز دارد که باید درروند جذب سرمایه از طریق وام بانکی تلاش شود.

وی همچنین بر لزوم راه‌اندازی خط تولید روغن کلزا در خرمشهر نیز تأکید کرد و گفت: با توجه به افزایش کشت کلزا در خرمشهر راه‌اندازی خط تولید روغن کلزا می‌تواند در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منطقه مؤثر واقع شود.

ضرورت راه‌اندازی کارخانه صابون‌سازی

سرپرست فرمانداری خرمشهر در ادامه به موضوع کارخانه صابون‌سازی خرمشهر اشاره کرد و گفت: پیش‌تر جاری شدن مواد شیمیایی ذخیره‌شده در این واحد صنعتی به سمت رودخانه پیش‌گیری شد و لازم است برای مواد شیمیایی که در این کارخانه وجود دارد فکر اساسی ارائه شود.

وی افزود: راه‌اندازی مجدد کارخانه صابون‌سازی خرمشهر ضروری است و این واحد صنعتی می‌تواند در رونق اقتصادی و اشتغال مردم خرمشهر تأثیر بسزایی داشته باشد.

مودت، پی گیری مسائل و مشکلات واحد صنعتی صابون‌سازی خرمشهر که به دلیل ایجاد آلودگی شیمیایی گرفتار مشکلات قضائی شده را از سوی دادگستری خرمشهر خواستار شد.

ورود اتباع عراقی

سرپرست فرمانداری خرمشهر در ادامه آماری از ورود اتباع عراقی به منطقه آزاد اروند از طریق مرز شلمچه ارائه کرد و گفت: در اردیبهشت‌ماه سال جاری ۳۰۰ هزار نفر تبعه عراقی از مرز شلمچه تردد کردند و ورود این اتباع عراقی به شهرهای آبادان و خرمشهر می‌تواند در رونق اقتصادی و معیشت مردم این منطقه تأثیرگذار باشد.

وی افزود: در ایام عید فطر اتباع عراقی بیشترین خرید خود را از بازار شهرهای خرمشهر و آبادان داشته‌اند که باید تلاش کرد با ایجاد جذابیت بیشتر زمینه سفرهای بیشتر اتباع عراقی برای خرید و تجارت به این منطقه را فراهم کرد.
Histats.com START (standard) Histats.com END