آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۲۱۷۶
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۴
سرهنگ کارآگاه حمداله علیزاده، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری باند فروشندگان چک‌های بانکی مسروقه مجعول خبرداد.
به گزارش فیدوس: فروش چک‌های مسروقه بلامحلبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اواخر سال ۹۷ پرونده‌ای تحت عنوان سرقت داخل خودرو از کلانتری ۱۰۹ بهارستان جهت رسیدگی به پایگاه هفتم پلیس آگاهی ارجاع شد.

شاکی پس از حضور در پایگاه به کارآگاهان گفت: ساعت ۲۰:۴۵ در یکی از روز‌های پایانی سال ٩٧ صندوق عقب خودروام در خیابان سی تیر سرقت شد و کیف دستی که داخل آن (سند ملکی – مدارک هویتی – دسته چک بانکی ۱۰۰ برگی) بود به سرقت رفت.

بدنبال اظهارات شاکی کارآگاهان دستگیری سارق یا سارقین را در دستور کار خود قرار داده که با اقدامات پلیسی در اواخر اردیبهشت ماه سال جاری شخصی بنام قادرکه جهت وصول چک بانکی مجعول به بانک مراجعه کرده بود توسط کلانتری دستگیری شد. متهم در تحقیقات مدعی شدچک را از شخصی بنام رامین ۳۵ ساله بابت طلبش گرفته است. با اظهارات متهم جوان بلافاصله با هماهنگی قضایی رامین دستگیر شد.

در تحقیقات بعمل آمده رامین اظهار داشت: بدلیل ورشکستگی، چک‌ها مجعولی از طریق سایت‌های اینترنتی فروش کالا به تعداد ۶۰ برگ چک سفید هر کدام به مبلغ ۴۰۰ هزار تومان خریداری کرده و آن‌ها را با مبالغی متفاوت در ازای خرید کالا می‌دادم.

بدنبال اظهارات رامین با انجام اقدامات پلیسی طی یک قرار صوری آورنده چک‌ها را در میدان منیریه دستگیر که در بازرسی از وی تعداد ۶۰ برگ چک‌های بانکی مختلف به صورت تفکیک شده جهت تحویل به مشتری کشف گردید. متهم دستگیر شده مدعی شد که چک‌ها را از شخصی به نام خسرو در خیابان شادمان گرفته است و برای او کار می‌کند.

با راهنمایی وی خسرو در محل کارش دستگیر که در بازرسی صورت گرفته تعداد ۱۵۰ برگ چک سفید از محل کارش کشف شد.
خسرو نیز مدعی شد که چک‌ها را از دو نفر به نام‌های نادر و صابر از طریق سایت اینترنتی فروش کالا خریداری کرده است. بنابراین کارآگاهان در دو مرد جوان را شناسایی و دستگیر کردند که در بازرسی از خودروی آنان تعداد ۲۰ برگ چک سفید کشف شد که در همان تحقیقات اولیه اظهار داشت چک‌ها را از اشخاصی به مبلغ ۳۰۰ هزار تومان خریداری کرده اند.

سرهنگ کارآگاه حمداله علیزاده، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به دستگیری مرتبطین فروش چک‌های بانکی و اعتراف صریح به بزه انتسابی هر ۵ متهم با صدور قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی جهت شناسایی و دستگیری سایر اعضای باند و تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ می‌باشند.
منبع: باشگاه خبرنگاران
Histats.com START (standard) Histats.com END