آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۲۱۳۸
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
استاندار خوزستان گفت: پیمانکار قطار شهری اهواز باید عزم و اراده جدی تری از خود برای تکمیل این طرح نشان دهد و ما نسبت به اراده پیمانکار گلایه مند هستیم.
به گزارش فیدوس: غلامرضا شریعتی پیش از ظهر شنبه در آئین گشایش همزمان مسیر ارتباطی جنوب به شمال بلوار پاسدارن و فاز دوم تقاطع غیرهمسطح شهید کجباف (محور L200) اهواز اظهار کرد: ما باید در کنار شهرداری و شورای شهر باشیم تا بتوانند طرح های عمرانی شهری را با کیفیت و سرعت بیشتر ادامه دهند.

وی افزود: همه مسئولان شهری باید با هم افزایی در کنار شهردار و شورای شهر اهواز باشند تا بتوانند خدمات بهتری به شهروندان ارائه دهند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: امسال اعتباراتی برای تکمیل و اتمام طرح های عمرانی شهری کنار گذاشته شده است تا در اختیار شهرداری و شورای شهر اهواز شود.

شریعتی ادامه داد: معطلی در ترافیک آثار منفی روحی و روانی برای مردم دارد و وقتی مردم در ترافیک گیر می کنند عصبانی می شوند، افتتاح این طرح ها موجب تسهیل رفت و آمد مردم و آسایش و آرامش روحی و روانی آنها می شود.

وی بیان کرد: این طرح باید به طور کامل افتتاح می شد اما ۳۵ درصد آن باقی مانده که امیدوارم تا پایان سال ۳۵ درصد باقی مانده به طور کامل به بهره برداری برسد.

استاندار خوزستان درباره آخرین وضعیت قطار شهری اهواز توضیح داد: اتمام طرح قطار شهری اهواز به بودجه ای نیاز دارد که فراتر از توان شهرداری اهواز است.

شریعتی عنوان کرد: دولت بیش از ۸۰ درصد سهم خود را در مترو اهواز پرداخت کرده است اما شهرداری اهواز طی ۱۰ سال گذشته نتوانسته سهم خود را پرداخت کند که البته این می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

وی اضافه کرد: شهرداری اهواز قصد دارد از طریق فروش دارایی ها و انتشار اوراق مشارکت اعتبارات مورد نیاز تکمیل طرح قطار شهری اهواز را تأمین کند.

استاندار خوزستان گفت: نمایندگان اهواز در مجلس نیز به دنبال تأمین بودجه متروی اهواز هستند و دولت نیز تلاش دارد تا به این طرح کمک کند.

وی بیان کرد: پیمانکار قطار شهری اهواز باید عزم و اراده جدی تری از خود برای تکمیل این طرح نشان دهد و ما نسبت به اراده پیمانکار گلایه مند هستیم در حالی که به بسیاری از وعده هایی که در زمان مدیریت من داده، عمل نکرده است.

شریعتی درپایان گفت: تلاش ما این است که طرح مترو را فعال تر کنیم در حالی که پیشرفت آن کند است.
Histats.com START (standard) Histats.com END