آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۲۰۹۳
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹
استاندار خوزستان:
استاندار خوزستان گفت: باید متولی امور تجارت در کشور دستگاهی مسئول و مشخصی داشته باشد و سایر دستگاه‌های متناظر تحت فرمان آن باشند.
به گزارش فیدوس: غلامرضا شریعتی ظهر امروز در دیدار با فعالان اقتصادی در بندر امام خمینی اظهار کرد: در هنگام صادرات و واردات نکته مهمتر از آزمایشگاه مرجع، این است که دستگاه‌های مختلف یک آزمایش و نمونه گیری را از یک محصول انجام می‌دهند و هر دستگاه نیز جواب مختلف و در تضاد با دیگر دستگاه‌ها را دارد و این طور منابع کشور را به هرز می بریم و این بروکراسی‌های اداری باید کاهش و با بازنگری در قوانین به وحدت رویه برسیم.

وی افزود: مسائل مربوط به واردات و صادرات کالا باید یکسان سازی و یکپارچه سازی شود؛ متولی تجارت دستگاهی مسئول داشته باشد و سایر دستگاه‌های متناظر تحت فرمان آن باشند و یک نرم افزار مشترک نیز طراحی شود.

شریعتی با تاکید بر لزوم اصلاح برخی فرآیندهای موجود افزود: در برخی زمینه مقررات متناقض وجود دارد و دستگاه‌ها در مقابل هم قرار گرفته‌اند که باید یکپارچگی لازم در این زمینه ایجاد شود.

استاندار خوزستان گفت: برخی مواقع در یک دستگاه مدیرکل دستور و مجوز می‌دهد ولی واحد دیگری از انجام کار ممانعت می‌کند و یا برخی دست‌های پنهان برای انجام شدن یا نشدن امور تصمیم گیری و روند را با مشکل مواجه کنند.

شریعتی عنوان کرد: اصلاح فرآیندها، شفاف سازی و یکپارچه سازی مدیریت در تجارت راه حل مسائل مبتلابه واردات و صادرات است.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END