آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۲۰۵۹
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
قیمت خودرو در بازار خودروهای وارداتی و گران قیمت به شدت کاهش یافت که بررسی‌ها حاکیست، خودروهای داخلی با قیمت متوسط نیز در این مدت ارزان شدند.
به گزارش فیدوس: روند رو به رشد قیمت در بازار که پس از فروردین ماه مجددا آغاز شد، خودرو را از دسترس مصرف‌کنندگان دور کرد و به کالایی سرمایه‌گذاری بدل نمود.

بر این اساس اما در هفته‌های اخیر ریزش قیمت در این بازار آغاز شده است و خودروهای مصرفی چون پراید و ساینا و تیبا و سمند نیز در این پروسه با تغییرات قیمتی محسوس روبرو شده‌اند.

بررسی‌ها نشان می دهد قیمت پراید ۱۱۱ از ۵۶ میلیون تومان در اردیبهشت ماه سال جاری، به ۵۰ میلیون تومان در روزهای اخیر رسیده است. در عین حال قیمت سایپا ۱۳۱ نیز از ۵۰ میلیون تومان در ماه گذشته به ۴۴ میلیون و هفتصد هزار تومان در حال حاضر کاهش یافته است.

سایپا ۱۳۲ نیز از ۵۲ میلین تومان به ۴۷ میلیون تومان رسید و سایپا ۱۵۱ نیز با کاهش ۳.۵ میلیون تومانی قیمت در محدوده ۴۴ میلیون تومان معامله می‌شود.

بر اساس این گزارش تیبا نیز کاهشی۴ میلیون تومانی را در یک ماه اخیر شاهد بود . این خودرو پیش تر با قیمت ۵۵ میلیون تومان خرید و فروش می شد اما در حال حاضر ۵۱ میلیون تومان قیمت خورده است.

تیبا دو اما کاهش هفت و نیم میلیونی قیمت را شاهد است. این خودرو در حال حاضر ۵۶ میلیون تومان آگهی شده است.

ساینا اتوماتیک نیز از ۸۴ میلیون به ۷۸ میلیون تومان رسید و پژو ۲۰۶ تیپ دو که به قیمت ۹۵ میلیون در اردیبهشت ماه فروخته می شد ، به ۸۰ میلیون تومان رسیده است و البته کسانی که قصد فروش فوری دارند مجبورند به کمتر از این قیمت نیز راضی شوند . ۲۰۶ تیپ ۵ نیز ار ۱۱۲ میلیون تومان به ۹۷ میلیون تومان رسیده است.

فعالان بازار نرخ سمند LX را حدود ۸۱ میلیون تومان اعلام کردند. این خودرو در اردیبهشت ماه ۸۷ میلیون تومان قیمت داشت.

منبع: خبرآنلاین
برچسب ها: خودرو ، ارزان ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END