آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۹۹۰
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)خوزستان گفت: پارسال منطقه آزاد اروند یک میلیارد و۵۷۰ میلیون تومان به بخش مسکن و مالی خانواده های تحت پوشش کمیته امداد در آبادان و خرمشهر کمک کرد.
به گزارش فیدوس: مرتضی موصلی عصر امروز سه شنبه در مراسم انعقاد تفاهم نامه اجرای طرح پنل های خورشیدی ویژه مددجویان آبادان و خرمشهر که در محل سالن اجتماعات سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد، ضمن قدردانی ار سازمان منطقه آزاد اروند برای کمک به توسعه متوازن استان و منطقه اروند و نقش محوری این سازمان در بخش های مختلف و کمک به اجرای طرح پنل های خورشیدی در منطقه اظهار کرد: کارکرد این سازمان در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی خود و توجه ویژه ای به خانواده های ایتام و سایر نیازمندان شهرهای آبادان و خرمشهر و نقش ارزنده این سازمان در مواجه با سیلاب اخیر جای قدردانی خاص دارد.

وی افزود: یکی از راهبردهایی که کمیته امداد امام خمینی (ره) و پس از هدایت هایی که مقام معظم رهبری و بنا بر توجه ویژه دولت و مطالبه آن مورد توجه قرار گرفت بحث توانمند سازی خانواده ها بود که این راهبرد مهم در این‌کمیته تنظیم شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان تصریح کرد: تلاش این نهاد بر آن بوده تا بر همین محور بتواند برنامه های عملیاتی را متناسب با شرایط استان های مختلف به مرحله اجرا درآورد.

موصلی از توسعه کسب و کارهای خرد و مشاغل کوچک متناسب با ظرفیت های هر استان به ویژه مشاغلی که بتواند ارزش افزوده بیشتری را ایجاد کند و مزیت نسبی بیشتری را داشته باشد، به عنوان یکی از محورهای مدل توانمندسازی کمیته امداد امام خمینی (ره) نام برد و یادآور شد: در بحث استفاده از انرژی پاک خورشیدی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند بهمن ماه پارسال مکاتبه ای را با رئیس کمیته امداد کشور داشت که وی نیز به طور تاکید دستور پیگیری و اقدام لازم را صادر کرد؛ خوشحال هستیم که این مکاتبه برای بحث استفاده از پنل های خورشیدی با تفاهمنامه ای که منعقد شد، شکل اجرایی به خود می گیرد.

وی با بیان اینکه برای اجرای بهینه آن از تجربه دیگر استان ها استفاده می کنیم، گفت: برای انجام این‌کار پروانه بهره برداری برای افراد جامعه هدف ما که در گام نخست ۱۰۰ نفر هستند، صادر می شود که امید می رود این روند توسعه یابد و افراد بیشتری از این مزیت بهره مند شوند.

موصلی افزود: خانوارهای جامعه هدف ما در این طرح شناسایی شدند و کارهای توحیهی به انجام رسیده و در جاهایی که نیاز به آماده سازی پشت بامها برای نصب پنل های خورشیدی است، بخش عمرانمان را نیز فعال کرده ایم.

وی اظهار کرد: جایگزینی انرژیهای نو از جمله سیاستهای محوری وزارت نیرو است که خرسندیم این فعالیت برای نخستین بار در استان خوزستان، در منطقه آزاد اروند آنهم برای خانواده های نیازمند انجام می شود، امید می رود با همکاری یکدیگر بتوانیم کار را دنبال و به پیش ببریم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان تصریح کرد: طرح نصب پنل های خورشیدی بیمه شده است و از بابت اینکه به آن آسیب وارد شود، نگرانی وجود ندارد، به طور یقین این طرح، یکی از طرحهای موفق در استان خوزستان خواهد بود که به طور حتم از آن بهره لازم را می بریم.
Histats.com START (standard) Histats.com END