آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۸۶۷
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی هفته دوم رقابت های لیگ ملت های والیبال برابر ژاپن به برتری دست یافت تا پنجمین پیروزی خود در این دوره از مسابقات را ثبت کنند.
به گزارش فیدوس: هفته دوم رقابت های لیگ ملت های والیبال در گروه ایران به میزبانی توکیو در حال برگزاری است. تیم ملی امروز از ساعت ۱۴:۳۰ در آخرین بازی این هفته مقابل تیم ژاپن (میزبان) قرار گرفت و با برتری ۳ بر صفر کارش را به پایان رساند.

تیم ملی ایران با کسب پنجمین پیروزی خود در فصل جدید رقابت های لیگ ملت ها ۱۶ امتیازی شد و پس از برزیل در جایگاه دوم جدول قرار گرفت. تیم ملی فرانسه نیز با کسب پنج پیروزی و ۱۶ امتیاز به دلیل ست شماری کمتر نسبت به ایران در رده سوم ایستاده است.

ایگور کولاکوویچ برای این دیدار سعید معروف، میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی، علی اصغر مجرد، علی شفیعی و پوریا یلی را به زمین فرستاد. پیش از دیدار امروز سیامک افروزی، پزشک تیم ملی خبر از مصدومیت موسوی، معنوی نژاد، غفور و فیاضی را داد که فیاضی به بازی رسید اما معنوی نژاد بازی را از دست داد. در حال حاضر مصدومیت موسوی، معنوی نژاد و غفور جدی است و نگرانی هایی برای تیم ملی به وجود آورده است.

* ست نخست؛ ایران ۲۵ - ژاپن ۲۲
امتیاز نخست در این بازی برای ملی پوشان ایران رقم خورد و دو تیم تا امتیاز ۴ برابر پیش رفتند تا اینکه ملی پوشان موفق به ایجاد اختلاف امتیاز شدند و بازی در نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۵ به سود ایران همراه بود. با شروع بازی یاران ایگور کولاکوویچ در حمله و دفاع عملکرد بهتری داشتند و توانستند اختلاف امتیاز را بیش‌تر و ۱۴ بر ۱۰ همچنان پیش باشند. ملی پوشان دومین تایم استراحت فنی را نیز با نتیجه ۱۶ بر ۱۲ پیروز نزد کولاکوویچ رفتند. اشتباهات ژاپنی ها در این ست زیاد و تیم ملی تا قبل دومین تایم استراخت فنی ۴ امتیاز خود را از اشتباهات ژاپنی ها کسب کرد. در ادامه و با ورود فوکاتسو ژاپنی ها با بازی سرعتی و زدن سرویس های خوب این بازیکن اختلاف را کم و نتیجه بازی ۱۷ بر ۱۶ شد. امتیاز ۱۹ ژاپن در این ست با درخواست به موقع ویدئو چک ایگور پاک شد تا ایران ۲۱ بر ۱۸ پیش باشد. در نهایت این ست با برتری ۲۵ بر ۲۲ ایران به پایان رسید.ست دوم؛ ایران ۲۵ - ژاپن ۲۱
در این ست نیز ملی پوشان ایران امتیاز نخست را به دست آوردند و بازی تا امتیاز ۴ برابر پیش رفت. با سرویس های خوب شفیعی و عبادی پور ایران نخستین تایم استراحت فنی را ۸ بر ۶ پیروز پشت سر گذاشت. رفته رفته بازیکنان ایران در حمله بهتر عمل کردند و با ایجاد اختلاف ۴ امتیاز، با نتیجه ۱۷ بر ۱۳ پیروز زمین بودند. اشتباهات ژاپنی ها در این ست نیز وجود داشت و به افزایش امتیاز ملی پوشان کمک کرد. در ادامه ژاپن بازی سرعتی تری در پیش گرفت و موفق شد اختلاف امتیاز را کاهش و نتیجه ۱۹ بر ۱۸ شد. فیاضی و یلی نمایش خوبی داشتند و امتیازهای حساسی برای ایران در این ست گرفتند. ژاپنی ها که میزبان مسابقات هستند از تشویق هواداران خود بهره بردند. در نهایت ایران ست دوم را ۲۵ بر ۲۱ به سود خود خاتمه داد.ست سوم؛ ایران ۲۵ - ژاپن ۱۹
در ست سوم ایران شروع بهتری از دو ست ابتدایی داشت و با نتیجه ۴ بر صفر پیش افتاد. ایران با دفاع خوب و حملات خوب نخستین تایم استراحت فنی را پیروز ۸ بر ۳ نزد کولاکوویچ رفت. ملی پوشان برتری خود را حفظ کردند و ژاپن سعی در کاهش اختلاف امتیاز داشت و موفق شد با زدن سرویس و آبشارهای خوب حساب کار را در امتیاز ۱۰ برابر کند. در ادامه پوریا یلی و عبادی پور به ترتیب با دفاع و سرویس خوب دو امتیاز متوالی برای ایران کسب و ۱۲ بر ۱۰ ایران بار دیگر تیم برتر زمین شد. پوریا یلی که به دلیل مصدومیت بازیکنان اصلی شانس حضور در ترکیب اصلی را یافت امتیازات خوب و حساسی برای ایران دریافت کرد تا ایران دومین تایم استراحت فنی را ۱۶ بر ۱۳ پیروز نزد سرمربی برود. با شروع بازی ایران با کسب دو امتیاز متوالی ۱۸ بر ۱۳ همچنان تیم برتر ماند و در نهایت ایران این ست را هم با پیروزی به پایان برد.

هفته سوم رقابت ها به میزبانی ارومیه در ایران برگزار می شود و تیم ملی ایران با تیم های کانادا، لهستان و روسیه همگروه است. برنامه دیدارهای ایران در این هفته به شرح زیر است:

* ایران - کانادا - جمعه ۲۴ خرداد - ساعات ۱۸:۳۰
* ایران - لهستان - شنبه ۲۵ خرداد - ساعت ۱۸:۳۰
* ایران - روسیه - یکشنبه ۲۶ خرداد - ساعت ۱۸:۳۰

به گزارش خبرنگار مهر، ایران، ایتالیا، چین، آلمان، برزیل، آرژانتین، ژاپن، کانادا، لهستان، روسیه، پرتغال، استرالیا، فرانسه، صربستان، بلغارستان و آمریکا ۱۶ تیم حاضر در رقابت‌ها هستند که پس از پایان دور مقدماتی مسابقات، پنج تیم برتر به همراه تیم آمریکا میزبان مرحله نهایی رقابت‌ها از ۱۹ تا ۲۳ تیرماه برای تکلیف قهرمان جدال خواهند داشت.

تیم‌های فرانسه، ایران، ایتالیا، آرژانتین، چین، برزیل، روسیه، لهستان، صربستان، آمریکا، آلمان و ژاپن ۱۲ تیم اصلی وثابت در لیگ ملت‌های والیبال خواهند بود که برای هفت سال در گروه مردان لیگ ملت‌های والیبال حضور خواهند داشت. تیم ملی والیبال ایران در سال ۲۰۱۹ هفتمین حضور خود در لیگ جهانی والیبال را که با نام لیگ ملت‌های والیبال برگزار می‌شود، در حالی تجربه می‌کند که هدایت تیم ایران را ایگور کولاکوویچ برای سومین سال متوالی در این رقابت‌ها بر عهده دارد.

ملی پوشان ایران در شش دوره گذشته این رقابت‌ها با خولیو ولاسکو (۲۰۱۳)، اسلوبودان کواچ (۲۰۱۴ و ۲۰۱۵)، رائوللوزانو (۲۰۱۶) و کولاکوویچ (۲۰۱۸و ۲۰۱۷) به میدان رفتند.

بهترین عنوان ایران در این مسابقات با حضور کواچ در سال ۲۰۱۴ بود که ملی پوشان موفق شدند مقام چهارم مسابقات را کسب کنند. سال گذشته نیز تیم ملی با هدایت ایگور در جایگاه دهمی قرار گرفت.

تیم‌های والیبال برزیل (با ۹ مدال طلا، ۷ نقره، ۴ برنز)، ایتالیا (با ۸ مدال طلا، ۳ نقره، ۴ برنز) و تیم روسیه (با ۳ مدال طلا، ۵ نقره، ۷ برنز) به ترتیب پرافتخار ترین تیم‌های لیگ جهانی هستند.
Histats.com START (standard) Histats.com END