آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۷۵۷
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۷
این روزها در حالی همه از فینال حذفی صحبت می کنند که در دیدار پایانی لیگ در جم نیز می توانست چنین اتفاقی رخ بدهد.
به گزارش فیدوس: دیدار فینال جام حذفی میان پرسپولیس وداماش گیلانیان قرار بود ساعت ۲۱ یکشنبه شب در ورزشگاه فولاد آره نای اهواز برگزار شود اما پرشدن زودهنگام سکوهای ورزشگاه توسط هواداران پرسپولیس و ندادن جا به طرفداران داماش باعث تاخیر ۲٫۵ ساعته در شروع این مسابقه شد.

این اتفاق تنش های زیادی در جامعه فوتبال ایجاد کرد و باعث شد کمیته اخلاق هم احکام عجیبی صادر کند. در این شرایط سعید فتاحی رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ فعلا از انجام هرگونه فعالیت های فوتبالی محروم شده و مشخص نیست چه اتفاقات دیگری رخ خواهد داد.

اما مساله ای که شاید از ذهن خیلی ها دور مانده این است که فاجعه رخ داده در اهواز می توانست در ورزشگاه تختی جم نیز اتفاق بیفتد.

قبل از مسابقه تیم های پارس جنوبی جم و پرسپولیس که دیدار پایانی لیگ برتر محسوب می شد و قرار بود در صورت نباختن پرسپولیس جشن قهرمانی در جم برگزارشود، مسئولان برگزاری از اختصاص ۳۰ درصد سکوها به پرسپولیس و ۷۰ درصد به پارسی ها حرف می زنند. روز بازی اما اتفاقات دیگری رخ داد.

هواداران پرسپولیس که اکثرا از شهر های دیگر خود را به جم رسانده بودند، زودتر به ورزشگاه رفتند و ماموران نیروی انتظامی نیز دخالت خاصی در ورود آنها نکردند تا ۹۰ درصد سکوهای ورزشگاه تختی جم توسط آنها پر شود و جایی برای هواداران پارس که به واسطه میزبانی طبیعی بود دیرتر به ورزشگاه بروند، نماند.
از این رو با وجود برگزاری بازی در ساعت ۲۱:۳۰ در ساعت ۱۶ تقریبا پرسپولیسی ها همه سکوها را به تسخیر خود در آوردند و اگر مسئولان پارس دخالت نمی کردند عملا هیچ جایی در ورزشگاه برای هواداران تیم شان نمی ماند.
در این شرایط با دخالت نیروی انتظامی برخی سکوها برای هواداران پارس قبل از بازی خالی شد اما در نهایت هم بیشتر از ۳۰ درصد از سکوها به پارسی ها نرسید و پرسپولیسی ها ورزشگاه را به تسخیر خود در آوردند. اتفاقی که باعث دلخوری جمی ها شد و البته اگر نیروی انتظامی دیرتر دخالت می کرد شاید باز هم یک فاجعه بزرگ مثل اتفاقات اهواز و فینال حذفی رخ می داد.
Histats.com START (standard) Histats.com END