آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۷۴۷
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۱
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بر این باور است که باید به آثار بخشنامه های اقتصادی مانند دریافت مالیات از سکه در تمامی حوزه های اقتصادی توجه شود.

به گزارش فیدوس: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بر این باور است که باید به آثار بخشنامه های اقتصادی مانند دریافت مالیات از سکه در تمامی حوزه های اقتصادی توجه شود.
محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به بخشنامه سازمان امور مالیاتی برای دریافت مالیات از خریداران سکه که مشمول خرید و فروش های سال گذشته نیز می شود، گفت: در دنیا از دارایی هایی که ارزش خاص دارند تنها مالیات بر ارزش افزوده دریافت می شود و دیگر تعداد آن مطرح نیست چرا که باعث افزایش قیمت می شود.

سکه

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: دریافت مالیات از سکه در سال های گذشته نیز مطرح بود و قرار بود با اصلاح بخشنامه سازمان امور مالیات از خرید و فروش سکه در طلا فروشی ها و مکان های دیگر مالیات دریافت شود.

شرایط اقتصادی مناسب دریافت مالیات از سکه نیست

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه شرایط اقتصادی کشور مناسب دریافت مالیات از سکه نیست، بیان داشت: دریافت مالیات از سکه با استدلال  افزایش درآمد مطرح است اما باید گفت که با این کار ثبات در بازار طلا، خرید و فروش سکه و ارز ایجاد نخواهد داشت.

وی اظهار داشت: با دریافت مالیات از سکه، عدم ثبات در بازار رقم می خورد و قیمت ها افزایش بیشتری پیدا می کند، با این سیاست شاهد رکود در خرید و فروش خواهیم شد و احتمال اینکه این سیاست نتیجه عکس بدهد وجود دارد.

حسینی با اشاره به اینکه در این بخشنامه از خریداران سکه که زیر ۲۰ عدد خرید کرده اند مالیات دریافت نمی شود، گفت: سامانه ثبت خرید وجود ندارد و ممکن است مجدد با کارت ملی و اسامی مختلف نسبت به خرید خرد اقدام شود از این رو به نظر می رسد به این مورد دقت نشده است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: باید شیوه مالیات ستانی متناسب با شرایط بازار باشد در بخشنامه سازمان امور مالیاتی به زمان توجه نشده و حتی در نظر دارند از خریداران سکه در سال گذشته مالیات دریافت کنند.

با دریافت مالیات از سکه، عدم ثبات در بازار رقم می خورد و قیمت ها افزایش پیدا می کند، با این سیاست شاهد رکود در خرید و فروش خواهیم شد و احتمال اینکه این سیاست نتیجه عکس بدهد وجود دارد

وی گفت: با توجه به اینکه در شرایط بحران اقتصادی هستم این نوع حرکت ها موجب افزایش تقاضای کاذبی در بازار می شود بنابراین باید آثار چنین بخشنامه های را در تمام حوزه هایهای اقتصاد دقیق بررسی شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: هر حرکت اقتصادی باید بر اساس مطالعات دقیق و زمان بندی درست باشد تا مشکلی را بر بحران اقتصادی  کشور اضافه نکند.
منبع: خانه ملت
برچسب ها: سکه ، مجلس ، مالیات ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END