آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۷۱۴
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
تیم استقلال به نسبت فصل گذشته شرایط بهتری در روزهای ابتدایی فصل نقل‌وانتقالات دارد.
به گزارش فیدوس: هواداران استقلال این روزها نگران وضعیت تیم‌شان هستند و بر این باورند که تیم محبوب‌شان روند فصول اخیر را تکرار کرده و بازیکنان اصلی در حال جدایی بوده و خبری از تمدید قراردادها نیست. نگاهی گذرا به وضعیت استقلال نشان می‌دهد که شرایط این تیم خیلی بدتر از فصل گذشته نیست، تیمی که فصل قبل را با یکسری بازیکنان جوان شروع کرد و رفته رفته نفراتی چون مرتضی تبریزی، الحاجی گرو، نیومایر، طارق همام و ... به استقلال اضافه شدند.

براساس این گزارش، در لیست فعلی، قرارداد سیدمهدی رحمتی، سیدحسین حسینی، پژمان منتظری، وریا غفوری، علی کریمی، روزبه چشمی، پاتوسی و یکی دو بازیکن دیگر به پایان رسیده است.

روزبه چشمی به باشگاه اعلام کرده است که می‌خواهد فصل آینده در خارج از کشور بازی کند. مدافع استقلال برخلاف بازیکنان فصل گذشته، جدایی خود را زودتر اعلام کرده است تا باشگاه فکری برای انتخاب جانشین او بکند. اگر چه حضور او در الاهلی قطر منتفی شد و شاید به پیشنهادات دیگرش فکر کند. همچنین خبرهایی رسیده که مسئولان استقلال به مدیربرنامه‌های چشمی پیشنهاد تمدید قرارداد با مبلغ بهتری را داده‌اند و مدافع استقلال قرار است پس از بازی‌های تیم ملی پاسخ بدهد.

اللهیار صیادمنش بازیکن جوان و با استعداد آبی‌پوشان راهی فنرباغچه ترکیه شده که انتقال او سود 850 هزار دلاری برای استقلال داشته است.

پاتوسی به صورت قرضی از کیپ تاون آفریقای جنوبی به استقلال پیوست. در قرارداد او آمده که در صورت پرداخت نشدن مطالباتش می‌تواند از استقلال جدا شود، اما این بند هم وجود دارد که اگر مشکل او پول نباشد، برای فسخ قرارداد باید مبلغ زیادی به استقلال بدهد، بندی که نشان می‌دهد او می‌تواند باز هم حتی در صورت قرضی بودن در استقلال باشد. اگر چه پاتوسی در صفحه شخصی‌اش خبر از جدایی داده است، اما مدیران استقلال در تلاش هستند که تکلیف این بازیکن را مشخص کنند. ضمن اینکه مدیربرنامه پاتوسی اعلام کرده است که اگر باشگاه استقلال زودتر اقدام کند، احتمال ماندن پاتوسی وجود دارد.

گادوین منشا و ایسما گونکالوس با خواست باشگاه از استقلال جدا شدند، چرا که فصل گذشته کیفیت خوبی نشان نداده و تنها هزینه‌بر بوده‌اند. به جای آنها بازیکنان جوان و بااستعداد می‌توانند خودنمایی کنند. این دو بازیکن روی هم بیش از چهار پنج گل برای استقلال به ثمر نرسانده‌اند.

طارق همام هافبک عراقی به مانند سایر بازیکنان این کشور حواشی خاص خودش را داشت و فرهاد مجیدی به همین خاطر او از استقلال کنار گذاشت، اما مسئولان باشگاه در حال گرفتن رضایت مجیدی هستند تا او را طبق قراردادش در استقلال نگه دارند، بازیکنی که اگر حواشی نداشته باشد، به لحاظ فنی می‌تواند به آبی‌پوشان کمک کند.

امید نورافکن به صورت قرضی از شارلوای بلژیک به استقلال آمد و باشگاه برای جلب رضایت طرف مقابل کار مشکلی دارد. نورافکن قصد دارد باز هم در استقلال بماند، اما اینکه با چه شرایطی، هنوز مشخص نشده است.

فرهاد مجیدی که در حال بستن تیم فصل آینده است، از باشگاه خواسته قرارداد بازیکنانی چون پژمان منتظری، وریا غفوری، علی کریمی و سیدحسین حسینی تمدید شود. غفوری و کریمی خواستار افزایش مبلغ قرارداد و مشخص کردن طلب‌های خود هستند و مسئولان استقلال مشکلی برای تمدید قرارداد آنها ندارند. حسینی هم شرایط مشابهی دارد، اما تکلیف رحمتی مشخص نیست. منتظری نیز که در پایان فصل صحبت‌هایی از کارشکنی عده‌ای بیرون از باشگاه مطرح کرده است، در صورت حل این مسائل قراردادش را با استقلال تمدید می‌کند.

آرمین سهرابیان، میلاد زکی‌پور، محمد دانشگر، فرشاد محمدی‌مهر، میثم تیموری، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، داریوش شجاعیان، مرتضی تبریزی، مهدی قائدی، محسن کریمی، روح‌الله باقری، رضا یعقوبی، زکریا مرادی، معراج تقی‌پور، رضا آذری، سجاد آقایی، شاهین طاهرخانی و چند بازیکن جوان دیگر با استقلال قرارداد دارند که شاید یکی دو بازیکن از میان آنها در لیست خروج قرار بگیرند. از طرفی، باشگاه با چند گزینه در پست‌های دفاع، میانی و حمله مذاکراتی انجام داده و پیوستن دو سه بازیکن قطعی شده است.

این گزارش به معنای آن نیست که استقلال با همین تیم فعلی بهترین شرایط را دارد، بلکه وضعیت به مراتب بهتری نسبت به فصل گذشته خواهد داشت. بیشترین مشکلاتی که باشگاه با آن درگیر است، حوادث درون صفحات مجازی است که حتی بازیکنانی چون پژمان منتظری، سیدمهدی رحمتی و فرهاد مجیدی را نیز درگیر کرده است. از طرفی، عدم شفافیت مدیران استقلال و سکوت آنها درباره اتفاقات نقل‌وانتقالات باعث ایجاد حواشی زیادی شده است. از طرفی، اسامی مطرح شده در رسانه‌ها برای جذب بازیکن نیز ناراحتی مجیدی را در پی داشته است و بهتر بود مدیران باشگاه در این زمینه توضیح می‌دادند.

منبع: تسنیم
Histats.com START (standard) Histats.com END