آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۷۱۰
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قم از دستگیری افراد متعدد سوءاستفاده کننده از دفترچه‌های درمانی در قم خبر داد و گفت: متهمان این پرونده دارو‌های کمیاب را از مراکز مجاز تهیه و در بازار آزاد می‌فروختند.
به گزارش فیدوس: معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قم از دستگیری افراد متعدد سوءاستفاده کننده از دفترچه‌های درمانی در قم خبر داد و گفت: متهمان این پرونده دارو‌های کمیاب را از مراکز مجاز تهیه و در بازار آزاد می‌فروختند.
علی اصغر سلطانی معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قم از دستگیری افراد متعدد سوءاستفاده کننده از دفترچه‌های درمانی در قم خبر داد.

 

وی در رابطه با جزئیات این خبر اظهار کرد: برخی افراد با سوءاستفاده از دفترچه‌های درمانی، اقدام به تهیه دارو‌های کمیاب، خارجی و گران قیمت و خاص کرده و سپس دارو‌ها را در بازار آزاد به فروش رسانده یا به صورت قاچاق از کشور خارج می‌کردند.

 

این مقام قضایی اظهار کرد: اقدامات مجرمانه این افراد به نحوه خرید و فروش نسخه‌های سفید و یا اجاره دادن دفترچه بیمه و یا جعل دفترچه‌های درمانی و جعل مهر و دست خط پزشک، اخذ دستور خلاف واقع از پزشک یا جاعلین و تهیه دارو یا فروش نسخه تجویزی و فروش دارو خارج از شبکه می‌باشد که متخلفان با مراجعه به پزشک تعداد زیادی نسخه و تجویز یکسان دارو‌های گران قیمت را اخذ و با هماهنگی داروخانه‌های متخلف با پرداخت ۱۱۰ تا ۳۰ درصد قیمت اقدام به تهیه دارو و فروش آن می کردند.

 

وی بیان کرد: متهمان با این اقدامات مجرمانه هم به سلامت جامعه و هم به بیت المال خساراتی وارد می‌کردند که با انجام کار اطلاعاتی ۱۲ نفر از متهمین شناسایی و دستگیر شدند و درحال حاضر پرونده قضایی آنها در حال رسیدگی است.

منبع: میزان


برچسب ها: دفترچه بیمه ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END