آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۶۹۶
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۶
رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه در کنفرانس خبری مشترک با رئیس‌جمهور فرانسه با بیان اینکه تحریم‌ها علیه ایران قدرتمند بوده‌اند ادعا کرد که نمی‌خواهد ایران به یک «ملت درمانده» تبدیل شود.
به گزارش فیدوس: رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه در کنفرانس خبری مشترک با رئیس‌جمهور فرانسه با بیان اینکه تحریم‌ها علیه ایران قدرتمند بوده‌اند ادعا کرد که نمی‌خواهد ایران به یک «ملت درمانده» تبدیل شود.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه با عباراتی در هم‌گسیخته و بدون انسجام نظراتش را درباره ایران مطرح کرد. 

او با بیان اینکه فکر نمی‌کند با فرانسه در خصوص ایران اختلاف داشته باشد گفت: «فکر نمی‌کنم رئیس‌جمهور [فرانسه] بخواهد ایران سلاح هسته‌ای داشته باشد، من هم این را نمی‌خواهم. همه ماجرا این است. او هم نمی‌خواهد که آنها سلاح هسته‌ای داشته باشند. من نمی‌خواهم آنها سلاح هسته‌ای داشته باشند و سلاح هسته‌ای هم نخواهند داشت.»

او در ادامه گفت: «حالا که این گفته شد، بگذارید ببینیم درباره ایران چه پیش می‌آید. وقتی که من رئیس‌جمهور شدم-باور کردنی نیست همین دو سال و نیم پیش بود، نه بیشتر- ایران یک دولت واقعی تروریست بود، البته هنوز هم هستند، اما آنها قهرمان‌های بلامنازع تروریسم بودند و این چیز بدی است.»

رئیس‌جمهور آمریکا با بیان این ادعا که ایران در ۱۴ نقطه میدان جنگ حضور داشته گفت: «آنها دیگر این کار را انجام نمی‌دهند و عملکرد بسیار ضعیفی به عنوان یک کشور دارند؛ به عنوان یک کشور در حال شکست هستند و من نمی‌خواهم که آنها به عنوان یک کشور شکست بخورند. ما خیلی سریع می‌توانیم این روال را برگردانیم، اما تحریم‌ها فوق‌العاده قدرتمند بوده‌اند و چیزهای دیگر.»

ترامپ در ادامه سخنانش گفت: «می‌دانم که آنها می‌خواهند گفت‌وگو کنند.
منبع: تسنیم
برچسب ها: ترامپ ، فرانسه ، تحریم ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END