آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۶۹۱
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
رییس جمهور چین که برای گفتگو با رییس جمهور روسیه وارد مسکو شد اعلام کرد: روسیه و چین توافقنامه ای امضا خواهند کرد که بر اساس آن دلار از مبادلات تجاری دو کشور حذف و ارزهای ملی روسیه و چین جایگزین آن می شود.
به گزارش فیدوس: رییس جمهور چین که برای گفتگو با رییس جمهور روسیه وارد مسکو شد اعلام کرد: روسیه و چین توافقنامه ای امضا خواهند کرد که بر اساس آن دلار از مبادلات تجاری دو کشور حذف و ارزهای ملی روسیه و چین جایگزین آن می شود.

همزمان با اظهارات رییس جمهور چین، فرمان اجرایی دولت روسیه برای امضای توافقنامه مربوط به انجام مبادلات تجاری و بازرگانی با ارزهای ملی روسیه و چین، در پورتال رسمی اطلاعات حقوقی این کشور منتشر شد.

براساس پیش نویس این توافقنامه که به عنوان سند دولتی، مورد تایید قرار گرفته است، "همه پرداخت های مالی برای صادرات و واردات کالا، خدمات و سرمایه گذاری مستقیم بین موسسات اقتصادی فدراسیون روسیه و جمهوری خلق چین، براساس اقدامات بین المللی و قوانین ایالتی احزاب با استفاده از روبل به عنوان ارز ملی روسیه، و یوان به عنوان ارز ملی چین انجام خواهد شد.در همین حال انتخاب هزینه پرداخت و روش حل و فصل توسط مسِولین اقتصادی به طور مستقل توافق خواهد شد. 

"شی جین پینگ" رییس جمهور چین برای گفتگو با "ولادیمیر پوتین" رییس جمهور روسیه و شرکت در اجلاس سالانه اقتصادی سنت پترزبورگ، وارد مسکو شده است. 

رییس‌ جمهور چین در بدو ورود به مسکو گفت: کشورش انتظار دارد سفر وی به روسیه بسیار سودمند و موجب انگیزه در توسعه پر سرعت روابط بین مسکو و پکن باشد، گفت: قراردادهای همکاری دوجانبه ای که در این سفر به امضا خواهد رسید، به عنوان یک محرک قوی در خدمت توسعه روابط دو کشور است. 

وی همچنین سیاست موسوم به "فشار حداکثری" آمریکا ضد ایران و احیای تحریم‌ها را عامل شدت گرفتن تنش‌ها در منطقه عنوان کرد.
منبع: ایلنا
برچسب ها: دلار ، مسکو ، چین ، تحریم ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END