آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۶۱۵
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۶
قیمت دلار طی چند هفته گذشته روند نزولی به خود گرفته است که به عقیده برخی از فعالان خبر تشکیل بازار متشکل ارزی، خبرهای غیررسمی مبنی‌بر یکی شدن قیمت‌های در سامانه نیما با بازار آزاد و غافلگیری معامله‌گران در سطوح حمایتی از سوی بازارساز باعث کاهش قابل توجه قیمت ارز از جمله قیمت دلار در بازار شده است.
به گزارش فیدوس: قیمت دلار طی چند هفته گذشته روند نزولی به خود گرفته است که به عقیده برخی از فعالان خبر تشکیل بازار متشکل ارزی، خبرهای غیررسمی مبنی‌بر یکی شدن قیمت‌های در سامانه نیما با بازار آزاد و غافلگیری معامله‌گران در سطوح حمایتی از سوی بازارساز باعث کاهش قابل توجه قیمت ارز از جمله قیمت دلار در بازار شده است.

سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا تزریق حجم زیاد ارز در بازار از سوی بازارساز به منظور کاهش قیمت‌ها عملکرد سنجیده و کارشناسانه‌ای است؟
محمد حسن‌نژاد، عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ مجلس گفت: مشکل اصلی اقتصاد ایران همواره عدم شفافیت است به طوری که هر جا که شفافیت وجود داشته باشد گران فروشی اتفاق نمی‌افتد.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: معتقدم بازار متشکل ارزی در ایجاد شفافیت و کنترل قیمت ارز در کشور موثر خواهد بود، زیرا بسیاری از تقاضاهای سوداگرایانه حذف می‌شود و قیمت دلار نیز متعادل خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: هنوز قیمت دلار کاهش پیدا نکرده است، زیرا بعد از تعطیلات عید نوروز قیمت دلار به کانال ۱۲ هزار تومان رسید، اما در حال حاضر ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار فروخته می‌شود.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمی‌توان پیش‌بینی برای آینده قیمت دلار کرد، زیرا منطقی در راستای افزایش یا کاهش قیمت دلار در بازار وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: درحال حاضر منطقه ما آبستن حوادث است و هر لحظه ممکن خواهد بود که اتفاقی رخ دهد به همین جهت چون شرایط منطقه مبهم است پیش‌بینی قیمت دلار برای چند هفته آینده سخت خواهد بود.

همچنین حسن‌نژاد در پاسخ به این سوال که آیا تثبیت نرخ سود بانکی سپرده‌ها در حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد عملکرد منطقی است و باعث جریان مجدد نقدینگی از بانک‌ها به سمت بازارهای موازی نمی‌شود؟ گفت: بازارهای موازی داغ شوند بیسیار بهتر از این است که با افزایش نرخ سود بانکی تمام کارخانه‌ها و بخش‌های تولیدی کشور تعطیل شوند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: صد درصد مخالف افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی هستم.
منبع: ایلنا
برچسب ها: دلار ، مجلس ، فیدوس ، نرخ ، سود
Histats.com START (standard) Histats.com END