آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۵۳۳
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۴
مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر گفت: ۴۰۰ پرونده برای جبران خسارت اراضی کشاورزی ، دام و طیور ناشی از سیل اخیر در خرمشهربا اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال تشکیل شد.
به گزارش فیدوس: مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر گفت: ۴۰۰ پرونده برای جبران خسارت اراضی کشاورزی ، دام و طیور ناشی از سیل اخیر در خرمشهربا اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال تشکیل شد.

محمد مطرودی روز یکشنبه  اظهار داشت: در حال حاضر ۵۰۰ بهره بردار خرمشهری تا امروز اعلام خسارت کرده‌اند که با ارزیابی انجام شده ۱۳۰ میلیارد ریال برآورد خسارت شده است.

وی افزود: از این تعداد ۱۲۰ پرونده با اعتباری بالغ بر ۲۴ میلیارد ریال در کارگروه شهرستان مورد ارزیابی قرار گرفت و در مجموع ۳۵ پرونده که به طور ۱۰۰ درصد خسارت دیده‌اند، برای ارزیابی در کارگروه استان ارسال شده است.

مطرودی میزان خسارت تعیین شده برای ۳۵ پرونده ارسال شده را هشت میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: یکهزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی غرب کارون به طور ۱۰۰ درصد و ۸۰۰ هکتار از مزارع حفارشرقی، باغات و میانه کاری جزیره مینو بین ۲۰ تا ۵۰ درصد خسارت دیدند.

به گزارش ایرنا سیلاب ۱۳۸ میلیارد و ۷۱۴ میلیون ریال به اراضی کشاورزی، دامداری و بخش آب و خاک خرمشهر خسارت وارد کرده است.

بارندگی شدید بهاری در خوزستان همچنین ورود آب از مناطق بالادست این استان موجب طغیان رودخانه‌های کرخه، دز و کارون شده است.
شهرستان خرمشهر بیش از ۴۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد.
منبع: ایرنا
Histats.com START (standard) Histats.com END