آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۴۳۹
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
کی‌روش در دام افتاد!
سرمربی تیم فوتبال سپاهان با بیان اینکه گزارش ناظر بازی برگشت با پرسپولیس گم شده است و بازیکنان پرسپولیس تهمت‌ها را شروع کردند، گفت: متاسفانه کی‌روش استنلی در دام تیم حریف افتاد.
به گزارش فیدوس: امیر قلعه نویی درباره اتفاقات بازی پرسپولیس با سپاهان از فدراسیون فوتبال و اعضای تیم پرسپولیس انتقاد کرد. وی در گفتگو با رادیو تهران گفت: بازیکنان ما با شرافت بازی کردند. وقتی ۹ نفره شدیم مردانه جنگیدند. بعد از بازی هم هواداران سپاهانی ما را تا ساعت ۲ صبح شرمنده خودشان کردند. امسال سال خوبی بود. درس های خوبی از هواداران گرفتم. نمی دانم از چه کلماتی استفاده کنم که قدردان آنها باشم.

کاپیتان های تیمم را برای آرام کردن جو به دل هواداران بردم
وی افزود: همه نوع همکاری کردیم تا بازی به نحو احسن انجام شود و اتفاقی رخ ندهد. می توانید از مسئولان حراست استادیوم آزادی بپرسید. وقتی قبل از بازی برگشت در لیگ آن حرکت ها را شروع کردند، آقایان گفتند جو استادیوم دارد به هم می ریزد. از من خواستند کمک کنم. دو کاپیتان سپاهان که باید نیم ساعت بعد وارد زمین شوند را بردم در دل هواداران تا خواهش کنیم انرژی را برای تشویق سپاهان بگذارند. وقتی وارد زمین شدیم ۱۰۰ هزار نفر فحش ناموسی دادند.

استقلالی ها به من مشت نشان دادند
قلعه نویی تاکید کرد: سیدجلال حسینی وقتی به اصفهان آمد از او تجلیل کردیم. از علی دایی و علی کریمی تقدیر کردیم. بازی رفت با ذوب آهن هم برای من بنر تقدیر زده بودند. باید در فوتبال دنبال این مسائل باشیم. مگر ما دقیقه ۹۷ به استقلال نباختیم؟ مگر مربی و بازیکنانشان آن رفتارها را نکردند؟ آیا نیمکت ما کوچکترین حرکتی انجام داد؟ استقلالی ها بردند و مبارکشان باشد. آنها حتی به ما مشت نشان دادند. اشکالی ندارد. وقتی در تهران استقلال را بردم خسته نباشید و وقتی باختم هم به آنها تبریک گفتم. مگر در تبریز با اشتباهات داوری نباختیم؟ رفتیم و تبریک گفتیم. این رفتارها درست نیست.

از داور بازی تشکر می کنم
قلعه نویی یادآور شد: بازی با پرسپولیس دیدار متعادلی بود. هم ما هم پرسپولیس موقعیت داشتیم. حتی یک گل هم زدیم که آفساید بود. از تیم داوری با همه اشتباهاتی که داشت تشکر می کنم! همه داوران نسل جدید ما خوب هستند ولی مطمئنم نسل جوان داوری باید به زاهدی فر افتخار کند. باید از ایشان هم تشکر کنم.

با مصدومیت کومان وسط زمین خالی شد
وی درباره اینکه گفته بود نتایج فوتبال مهندسی شده است، گفت: اجازه بدهید بعداً صحبت می کنم. در نیمه اول خوب بودیم. دنبال این بودیم در نود دقیقه بازی را تمام کنیم. برای همین در نیمه دوم تغییراتی ایجاد کردیم. فکر نمی کردیم ولادیمیر کومان دوباره دچار آن مشکل شود. از تیم پزشکی و دکتر نوروزی استقلال نهایت تشکر را می کنم. در جریان بازی وسط زمین ما خالی شد که پرسپولیسی ها سه چهار شوت زدند. دوباره تیم را تغییر دادیم که جواب داد و نبض بازی را در اختیار گرفتیم. رسول نویدکیا را آوردیم تا بازی هجومی تر شود ولی آن اتفاقات رخ داد.

ایران پوریان از خانواده شهید است
سرمربی سپاهان اظهار کرد: از من می پرسند چرا تغییرات انجام شد. وقتی تیم حرکت تاکتیکی ندارد، باید تغییرات ایجاد کرد. بازی را از پرسپولیس گرفتیم که آن اتفاقات رخ داد. محمد ایران پوریان ۵ سال شاگرد من بوده و خدا را شاهد می گیرم جزو مودبترین بازیکنانی است که کار کرده ام. او از یک خانواده مذهبی و شهید است. جالب است آن صحنه اوت شد و داور اشتباه کرنر گرفت. ایران پوریان اعتراض کرد که توپ اوت شده. همانجا به ایران پوریان تشر می زدم که قسم جلاله خورد به داور گفته ام اوت شده و حرف دیگری نزده است.

از سروش رفیعی توقع نداشتم؛ حرکت کی روش محکوم است
قلعه نویی ادامه داد: بعد از آنکه وقت اضافه اول تمام شد، آقایان از نیمکت شروع کردند فحش بد به کی روش (مهاجم سپاهان) بدهند. از سروش رفیعی توقع آن حرکت را نداشتم. او شاگرد من بوده است. کی روش را روی هر دو کارت زرد صد درصد محکوم می کنم. هرچند داور در کارت اول به او اشتباه کرد. وقتی کی روش ربیع خواه را جا گذاشت، بازیکن پرسپولیس لباس او را کشید و جالب است که در کارشناسی ها نشان نمی دهند.

کی روش در دام افتاد
وی گفت: باید داور به ربیع خواه کارت می داد. البته من کار کی روش را محکوم می کنم. قبل از بازی به کی روش گفته بودیم می آیند که با روح و روانت بازی کنند و مراقب باش. متاسفانه کی روش در دام این عزیزان افتاد.

پرسپولیسی ها خودشان اعتراف کردند
سرمربی سپاهان با اشاره به از دست رفتن پنالتی مهدی کیانی تاکید کرد: وقتی پنالتی گل نمی شود دلیل دارد. وقتی تا دقیقه ۲۰ سه کارت بگیرید که یکی از آنها درست باشد همین می شود. فقط کارت ایران پوریان درست بود. دو کارت دیگر درست نبود. بازی ماراتن گونه بود و داور باید مدیریت می کرد. ببینید چقدر مسلط بودیم که توانستیم پنالتی بگیریم که آقایان خودشان هم اعتراف کردند. جالب است کارشناسان جور دیگری می گویند ولی خدا را شکر خود بازیکنان پرسپولیس اعتراف کردند که هم ایران پوریان نباید اخراج می شد و هم پنالتی درست بود.

خلیل زاده برایم مردانگی کرد
قلعه نویی افزود: داور باید شجاع خلیل زاده را اخراج می کرد. شجاع یک جا برای من مردانگی کرد و با گونه شکسته در تراکتور برایم بازی کرد. در جریان این بازی به شجاع گفتم بگذار این فوتبال با جو خوب تمام شود. شجاع گفت تماشاگران دارند به من فحاشی می کنند. گفتم مگر این همه به من فحاشی نکردند؟ من رفتم جو را آرام کنم. چقدر به من فحاشی کردند. اگر درایت من نبود…

گلی که خوردیم خنده دار بود
وی ادامه داد: بعد از آنکه تیم سپاهان ۹ نفره شد مردم از من خواستند تیم را بیرون بکشم! به بازیکنانم گفتم به زمین بروید و حتی اگر ۴ گل خوردید مسئولیتش با من است؛ فقط نمی خواهم خون از دماغ کسی ریخته شود. با شرافت بازی کردیم و باختیم. گلی هم که خوردیم خنده دار بود.

گزارش ناظر بازی گم شده است
به گزارش خبرنگار مهر، سرمربی سپاهان درباره اینکه گفته بود نتایج مهندسی شده است، تصریح کرد: اجازه بدهید. من با باشگاه صحبت کردم. یکسری اسناد و مدارک و مصاحبه آقایان و رفتارهایشان بعد از بازی برگشت در لیگ را جمع و جور می کنیم. جالب است گزارش ناظر بازی برگشت در لیگ گم شده است. آقایان شکایت کرده اند و ما هم استقبال می کنیم. خدا را گواه می گیرم آنقدر در این دو روز به من پیام دادند و مورد لطف مردم قرار گرفتم… یکسری ها هم فحاشی کردند و نشان دادند در چه خانواده ای بزرگ شدند و این رفتار را بین خواهر و مادر خودشان دیده اند.

صحبت کنند تا ما هم صحبت کنیم
قلعه نویی تاکید کرد: ما هم مدارکی داریم. صحبت کنند ما هم صحبت می کنیم. به موقع می گویم چه کسانی نتایج را مهندسی کرده اند. نمی شود الان منابع اطلاعاتی‌مان را بگویم. جوری درایت کردم که همه از من تشکر کردند و نگذاشتم جو به هم بخورد. در آن شرایط به تک تک بازیکنانشان تبریک گفتم ولی در استادیوم آزادی چه الفاظی برایم به کار بردند.

وی همچنین گفت: چرا این اتفاقات برای یک تیم است. چرا اتفاقاتی که در تبریز یا بازی با سایپا رخ داد برای یک تیم است. مگر ما به تراکتورسازی یا استقلال نباختیم؟

از شکایت پرسپولیس استقبال می کنم
سرمربی سپاهان با بیان اینکه از شکایت پرسپولیسی ها استقبال می کند، گفت: مربیانشان چند هفته صحبت کردند. یک گروه گذاشته ایم این اسناد را جمع آوری کند. استوری بازیکنان پرسپولیس را بعد از قهرمانی در لیگ ببینید. آنها همه را زیر سئوال برده اند. مگر چند بازیکن نگفتند نمی گذارند پرسپولیس قهرمان جام حذفی شود؟

پرسپولیسی ها به تمام ارکان فوتبال تهمت زدند
قلعه نویی درباره اظهارات غیر حرفه ای سیاوش یزدانی مدافع سپاهان بعد از بازی برگشت در لیگ یادآور شد: شما دارید راجع به مهندسی حرف می زنید. دوستان (بازیکنان پرسپولیس) بعد از بازی استوری گذاشتند که نمی گذارند قهرمان جام حذفی شویم. یعنی چه؟ اینها به تمام ارکان فوتبال تهمت زدند.

با سیاوش یزدانی برخوردم کردم
وی افزود: به روح مادرم قسم وقتی شنیدم یزدانی آن حرفها را زده، با او برخورد کردم. گفتم اگر فردا معذرت خواهی نکنی سر تمرین نیا. این بازیکن معذرت خواهی کرد و در باشگاه هم فیلمش را گذاشتیم. چطور می شود سیاوش یزدانی باید تعلیق شود ولی بازیکن آنها نباید تعلیق بشود.

هم فارسی فحش دادند هم انگلیسی!
سرمربی سپاهان گفت: سیاوش را که تعلیق کردند. آن در لیگ بوده است. چرا این کار را برای آقایان نکردند. از این مطالب زیاد است. چرا فدراسیون فوتبال به استوری آقایان عکس العمل نشان نداد؟ آنها تهمت را شروع کردند. گزارشی که به سینه داور و ناظر زدند کجا رفت. هم انگلیسی فحش دادند هم فارسی و هم با دست هل دادند. آقای تورک! آقای حسن زاده! چه شد؟
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END