آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۴۲۵
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
بر اساس آمار بانک مرکزی قیمت مسکن در اردیبهشت ماه امسال نسبت به فروردین ۹۸ و اردیبهشت ۹۷ به ترتیب ۱۲.۵ و ۱۱۲ درصد افزایش یافته است. نرخ اجاره‌بها نیز در تهران نسبت به اردیبهشت ۹۷ بالغ بر ۲۲.۶ درصد افزایش یافته است.

به گزارش فیدوس: بر اساس آمار بانک مرکزی قیمت مسکن در اردیبهشت ماه امسال نسبت به فروردین ۹۸ و اردیبهشت ۹۷ به ترتیب ۱۲.۵ و ۱۱۲ درصد افزایش یافته است. نرخ اجاره‌بها نیز در تهران نسبت به اردیبهشت ۹۷ بالغ بر ۲۲.۶ درصد افزایش یافته است.
خبرگزاری تسنیم: بر اساس آمار بانک مرکزی قیمت مسکن در اردیبهشت ماه امسال نسبت به فروردین ۹۸ و اردیبهشت ۹۷ به ترتیب ۱۲.۵ و ۱۱۲ درصد افزایش یافته است. نرخ اجاره‌بها نیز در تهران نسبت به اردیبهشت ۹۷ بالغ بر ۲۲.۶ درصد افزایش یافته است.

مطابق جدیدترین آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی که برگرفته از آمار سامانه املاک و مستغلات کشور است، در دومین ماه بهار 12 هزار و 100 فقره معامله مسکن در بنگاه‌های شهر تهران ثبت شد که نسبت به اردیبهشت سال گذشته 38.3 درصد کاهش یافته است.

در ماه گذشته متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی به 12 میلیون و 670 هزار تومان رسید که نسبت به ماه قبل از آن (فروردین 98) و ماه مشابه سال گذشته (اردیبهشت 97) به ترتیب 12.5 و 111.7 درصد افزایش یافته است.

دز ماهیس که گذشت بیشترین رشد متوسط قیمت نسبت به اردیبهشت سال گذشته متعلق به منطقه 9 با 134 درصد و کمترین رشد مربوط به منطقه 19 با 84.5 درصد بوده است.

تعداد معاملا آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در فروردین و اردیبهشت امسال 15 هزار و 600 فقره بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 35.6 درصد کاهش یافته است.

بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا در اردیبهشت ماه امسال حاکی از آن است که از مجموع 12128 واحد مسکونی معامله شده واحدهای تا 5 سال ساخت با سهم 41 درصد بیشترین سهم را داشته‌اند. این سهم در مقایسه با اردیبهشت ماه سال قبل 2.9 واحد درصد کاهش یافته و در مقابل به سهم واحدهای با قدمت 6 تا 10 سال و بیش از 15 سال افزوده شده است.

همچنین بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و کل مناطق شهری در اردیبهشت امسال حاکی از رشد به ترتیب 22.6 و 19.7 درصدی دارد.
منبع: برترین ها
برچسب ها: مسکن ، اجاره بها ، کرایه ، فیدوس
Histats.com START (standard) Histats.com END