آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۳۷۷
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴
میثم شاه‌مکوندزاده با دریافت 12 کارت زرد و 1 قرمز در 19 مسابقه، خشن‌ترین بازیکن لیگ هجدهم لقب گرفت. شاه‌مکوندزاده در بازی مقابل هر 6 تیم بالای جدول کارت گرفته بود.

به گزارش فیدوس: خشن‌ترین تیم‌های لیگ هجدهم، سه نماینده خوزستان بودند. بازیکنان استقلال خوزستان در این فصل 82 مرتبه با کارت زرد جریمه شدند و 7 مرتبه هم با تصمیم داور از زمین مسابقه اخراج شدند. مسجدسلیمانی‌ها دو کارت زرد و دو کارت قرمز کمتر از بازیکنان استقلال خوزستان گرفتند. فولاد سومین تیم خشن این فصل لیگ برتر بود. تیمی که در کنار 79 کارت زرد، 5 کارت قرمز هم دریافت کرد. 

خشن‌ترین بازیکن لیگ هم نماینده‌ای از استقلال‌خوزستان بود. میثم شاه‌مکوندزاده این فصل در 19 مسابقه حاضر بود که حاصل آن 12 کارت زرد و 1 کارت قرمز بود! شاه‌مکوندزاده در 5 بازی از 8 مسابقه‌ای که به عنوان هافبک دفاعی بازی کرد، کارت گرفت. این بازیکن در ده مسابقه به عنوان دفاع مرکزی بازی کرد و در 6 مسابقه از این ده بازی هم با کارت داور جریمه شد. همچنین در تنها مسابقه‌ای که هافبک وسط تیمش بود، هم کارت زرد دریافت کرد و هم کارت قرمز.

جالب است که طبق آمار متریکا شاه‌مکوندزاده به طور میانگین در هر مسابقه فقط 2 خطا می‌کند و از این حیث حتی خشن‌ترین بازیکن تیمش هم نیست. ولی داورها به او راحت‌تر از هر بازیکن دیگری کارت می‌دادند. البته خطاهای شدید این بازیکن و اعتراض‌های پیاپی‌اش هم در کارت‌های متوالی‌ او تاثیر فراوانی داشت. 

دومین بازیکن خشن این فصل اکبر ایمانی بود. بازیکنی که یک‌نیم فصل در نفت آبادان بازی کرد و نیم‌فصل دوم جلوتر از چهار دفاع تراکتورسازی وظیفه محافظت از دروازه این تیم را به عهده داشت. ایمانی هم در 28 مسابقه این فصل که حضور داشت، 10 کارت زرد دریافت کرد. بازیکن بعدی این لیست، دفاع راست نساجی است. فرشاد فرجی با دو بازی کمتر از ایمانی، به اندازه او با کارت داور جریمه شد. ساموئل سارفو مدافع غنایی تیم علی دایی هم علاوه بر 8 کارت زرد، در 2 مسابقه اخراج شد. سارفو به طور میانگین در هر مسابقه فقط یک خطا می‌کند؛ ولی آمار کارت‌های او نشان می‌دهد که خطاهای سارفو شدت زیادی دارند و در منطقه خطرناکی صورت می‌گیرند. آمار کارت‌های مجتبی بیژن دفاع نفت مسجدسلیمان هم شبیه به سارفو است.

منبع: نود
Histats.com START (standard) Histats.com END