آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۸۱۲۹۷
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
شکوهی گفت: با توجه به آنکه قاچاق دام از مرز‌های کشور تا حدی کنترل شده است، از این رو کمبودی در عرضه وجود ندارد.
به گزارش فیدوس: شکوهی گفت: با توجه به آنکه قاچاق دام از مرز‌های کشور تا حدی کنترل شده است، از این رو کمبودی در عرضه وجود ندارد.
حسن شکوهی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درباره آخرین تحولات بازار گوشت قرمز اظهار کرد: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۹۷ تا ۱۰۰ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود که نسبت به روز‌های اخیر نوسانی نداشته است.

وی افزود: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا و ازدیاد عرضه دام طی ماه‌های آتی پیش بینی می‌شود که قیمت گوشت نوسانی در بازار نداشته باشد.

شکوهی با اشاره به اینکه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و اختصاص ارز نیما بر ثبات قیمت گوشت در بازار تاثیر بسزایی داشته است، بیان کرد: در شرایط کنونی خبری از توزیع گوشت‌های وارداتی به واحد‌های صنفی نیست، در حالیکه عرضه آن از سوی اصناف بر کنترل بازار و کاهش قیمت تاثیر گذار است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی شهرستان ری قیمت هر کیلو دام زنده در میادین را ۴۳ تا ۴۴ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به بارش‌های اخیر و شرایط مساعد مراتع پیش بینی می‌شود که روند کاهش قیمت گوشت ناشی از افزایش زایش بره‌ها در بازار ادامه یابد.

وی با اشاره به اینکه واردات گوشت کماکان سابق در حال انجام است، بیان کرد: توزیع گوشت‌های وارداتی همانند قبل گسترده نیست و تنها از طریق فروشگاه‌ها و میادین انجام می‌شود، در حالیکه با توزیع مجدد گوشت‌های وارداتی به واحد‌های صنفی پیش بینی می‌شود که روند نزولی قیمت گوشت در بازار ادامه یابد.

شکوهی در پایان با بیان اینکه کمبودی در عرضه دام زنده  به بازار نداریم، تصریح کرد: با توجه به آنکه قاچاق دام از مرز‌های کشور تا حدی کنترل شده است، از این رو کمبودی در عرضه وجود ندارد که بتواند بر نوسان قیمت در بازار دامن بزند.

 منبع: ایلنا
Histats.com START (standard) Histats.com END