آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۹۸۰
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
فرمانده انتظامی خراسان شمالی از دستگیری دو قاتل در رابطه با پرونده جسد فرد مجهول‌الهویه که ۲ روز پیش در رودخانه اترک کشف شد خبر داد.
به گزارش فیدوس: سردار علیرضا مظاهری اظهار کرد: روز یک شنبه هفته جاری با مراجعه یک خانواده به پلیس آگاهی شهرستان شیروان مبنی بر مفقودی یکی از اعضای خانواده بلافاصله موضوع با جدیت در دستور کار پلیس قرار گرفت.

مظاهری با اشاره به اینکه فرد مفقودی از تاریخ یکم اردیبهشت ماه جاری از منزل خارج شده و هیچ خبری از وی در دست نبود افزود: با تداوم پیگیری‌های مستمر پلیس در تاریخ ۹ اردیبهشت ماه جاری یک جسد مجهول‌الهویه در رودخانه اترک کشف شد.

وی با بیان اینکه انتظار می‌رفت این جسد با فرد مفقودی رابطه داشته باشد، تصریح کرد: اقدامات فنی پلیس در این رابطه شکل تازه‌ای به خود گرفت و پرونده نیز برای مشخص شدن موضوع در اختیار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی تاکید کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی استان با رصد اطلاعات موجود و انجام تحقیقات تخصصی در این رابطه به یک نفر که با این فرد در ارتباط بود مظنون و آنها را برای انجام تحقیقات بیشتر به مقر پلیس آگاهی انتقال دادند.

مظاهری با اشاره به اینکه فرد مظنون در تحقیقات به عمل آمده ابتدا منکر ارتباط با مقتول شد، افزود: با بازجویی‌های تخصصی‌تر نهایتاً شامگاه چهارشنبه این فرد به قتل مقتول اعتراف و همدست خود را نیز معرفی کرد.

وی با بیان اینکه همدست متهم نیز دستگیر و پس از انتقال به پلیس آگاهی در تحقیقات خود اعلام کردند که مقتول را با قرص خواب و همچنین قرص برنج مسموم و وی را به شهرستان بجنورد کنار رودخانه اترک در حوالی روستای قاضی انتقال می‌دهند، گفت: علت و انگیزه این اقدام متهمان در دست بررسی قرار دارد که متعاقباً از طریق مرکز اطلاع رسانی پلیس به اطلاع شهروندان می‌رسد.

کلاهبرداران میلیاردی در خراسان شمالی دستگیر شدند

فرمانده انتظامی خراسان شمالی همچنین از دستگیری دو کلاهبردار حرفه‌ای و سابقه دار با چهار فقره کلاهبرداری به ارزش ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در بجنورد خبر داد.

مظاهری اظهار کرد: در پی اعلام شکایت چند شهروند مبنی بر اینکه افرادی با ترفند جعل سند، جعل امضا و فروش خودرو اقدام به کلاهبرداری از آنان کرده‌اند بلافاصله موضوع برای دستگیری این افراد با جدیت در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی ابتدا با انجام یکسری اقدامات فنی و پلیسی و همچنین بررسی اظهارات شاکیان پرونده موفق شدند محل اختفای افراد مورد نظر را شناسایی کنند، افزود: کارآگاهان با هماهنگی قضائی به محل مورد نظر اعزام و موفق شدند در یک اقدام غافلگیرانه دو نفر کلاهبردار حرفه‌ای را دستگیر و به مقر انتظامی انتقال کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: این افراد ابتدا منکر بزه انتسابی خود شده که در نهایت با مشاهده مستندات مربوطه و همچنین مواجه با شاکیان پرونده به ۴ فقره کلاهبرداری به ارزش ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعتراف کردند.

مظاهری اظهار کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات به مقر انتظامی منتقل شدند.
منبع: اقتصاد آنلاین
Histats.com START (standard) Histats.com END