آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۹۶۱
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
نماینده جدید ولی فقیه در استان خوزستان گفت: قصد دارم با کمک مردم و مسئولان به خصوص جوانان انقلابی و مومن، چهره شوم فقر و فاصله طبقاتی در استان را ریشه کن کنم.
به گزارش فیدوس: حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسوی فرد در خطبه‌های نماز جمعه امروز اهواز اظهار کرد: تشکر ویژه دارم از رهبر معظم انقلاب اسلامی بابت اعتمادشان به این سرباز سرپا تقصیر و حضور رئیس دفتر ایشان در استان بابت برگزاری مراسم معارفه اینجانب به عنوان نماینده ولی فقیه در استان خوزستان. تشکر ویژه و تجلیل ویژه می‌کنم از آیت الله جزایری نماینده سابق ولی فقیه در استان خوزستان که نیم قرن علم هدایت و نماز جمعه را در استان برافراشته نگه داشتند.

وی افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، مردم استان خوزستان و شهر اهواز در جهت‌های مختلف علمی و دینی از توجهات ایشان بهره‌مند شدند. ۴۰ سال در جنگ و صلح و بازسازی و شادی و سختی کنار مردم خوزستان ماندند و حق مطلب را ادا کردند. این مهم است که انسان به گذشته خود نظر کند و ببیند که موی سر و محاسن خود را در راه اسلام و خدمت به مردم سفید کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی فرد عنوان کرد: ایشان مساجد و حوزه‌های علمیه را رونق بخشیدند که کار بسیار بسیار بزرگی به شمار می‌رود.

امام جمعه اهواز به اهداف خود در مدت تصدی سمت نمایندگی ولی فقیه در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: برنامه‌هایی دارم که در این مدت به صورت بلند مدت و کوتاه مدت به آنها خواهم پرداخت ولی مردم بدانند جایگاه امامان جمعه جایگاه اجرایی نیست و قانون خط کش همه ماست و همه ما باید در چارچوب قانون حرکت کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی فرد ادامه داد: من تنها می‌توانم قول پیگیری بدهم ولی پیگیری من شبانه‌روزی است. اولین نکته من در دو محور فاجعه سیل و رفع محرومیت‌ها است. ما یک چهره سیل خشن سیل را دیدم ولی به لطف این آب‌ها تمام سدها، رودها، نهرها، تالاب‌ها و سفره‌های زیرزمینی از آب پر شده‌اند که اینها از الطاف الهی است.

وی بیان کرد: سیل بار دیگر ثابت کرد که اگر ما مردم ایران همانند دهه اول انقلاب اسلامی در کنار یکدیگر قرار بگیریم همانگونه که دشمن را در هشت سال دفاع مقدس مفتضحانه از خاک کشور بیرون راندیم سیل هم اینگونه مدیریت می‌شود ولی هنوز در بخش سیل در اول راه هستیم برای اینکه خسارت‌های سیل برای جبران شود و مسئولان برای رفع مشکلات ناشی از سیل نباید شب را از روز بشناسند.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: رفع محرومیت‌ها و کاهش فاصله طبقاتی یکی از اهدافی است که در این مدت پیگیری خواهم کرد. استفاده از نخبگان دانشگاهی و حوزوی و طیف عظیم جوانان از برنامه‌های من خواهد بود. امر به ورزش همان امر به معروف است و در این زندگی صنعتی ما بسیار لازم است برای همین افزایش زمین‌های ورزشی با کیفیت به خصوص در مناطق محروم با کمک مردم با جدیت پیگیری می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی فرد با بیان اینکه جریانات سیاسی مختلف نه تهدید بلکه فرصت به حساب می‌آیند، تصریح کرد: طیف‌های مختلف سیاسی که در چارچوب قانون حرکت می‌کنند و هدف آنها آبادی ایران اسلامی است برای ما محترم هستند و مورد حمایت ما قرار دارند.

وی با اشاره به برنامه‌های خود برای بانوان استان نیز گفت: زنان ما در کنار توجه به وظایف مادری و همسری و در کنار توجه به مسائل دینی و شرعی، قله‌های بلند علمی و ورزشی و دینی را فتح کرده اند و باید به آنها بیش از گذشته توجه کرد.

امام جمعه اهواز با مسئله تعدد قومیت‌ها در استان اشاره کرد و گفت: این قومیت‌ها نه تنها تهدید نیستند بلکه فرصتی برای آبادی و توسعه هستند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد تاکید کرد: خانه و دفتر اینجانب در تمام ایام به روی همه به خصوص جوانان باز خواهد بود تا با کمک شما به خصوص جوانان مؤمن و انقلابی و جهادی چهره شوم فقر در استان را ریشه کن کنیم. به همراه جوانان انقلابی روحیه مطالبه گری خود از مسئولان ملی و استانی را تا لحظه تحقق کامل منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی ادامه می‌دهیم و لحظه‌ای از پا نخواهیم نشست.

وی به برنامه بلند مدت خود نیز اشاره کرد و گفت: با کمک شما و ائمه جمعه مردم روستا به روستا، بخش به بخش، شهر به شهر و شهرستان به شهرستان را بررسی و یک آمایش محیطی انجام می‌دهیم.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END