آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۹۴۷
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸
یک کارشناس بازار طلا و سکه گفت: با توجه به نزدیکی به ماه مبارک رمضان از میزان داد و ستد در این بازار کاسته شده است.
به گزارش فیدوس: یک کارشناس بازار طلا و سکه گفت: با توجه به نزدیکی به ماه مبارک رمضان از میزان داد و ستد در این بازار کاسته شده است.

محمد کشتی‌آرای درباره وضعیت بازار طلا طی یک هفته گذشته اظهار کرد: طلا در بازارهای جهانی طی یک هفته گذشته روند نزولی به خود گرفت و با کاهش ۱۸ دلاری به ارزش ۱۲۶۸ دلار رسید اما این اتفاق در حالی رخ داد که ارزش طلا در بازار داخلی روند صعودی به خود گرفته است.

این کارشناس بازار طلا و سکه ادامه داد: رشد قیمت طلا در بازار داخلی فقط به واسطه رشد قیمت ارز بوده که دلایل سیاسی و اقتصادی بر این موضوع حاکم است و این اتفاقات در نهایت ارزش هر گرم طلای خام ۱۸ عیار را با رشد ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومانی به ۴۵۶ هزار و ۴۰۰ تومان افزایش داده است.

وی با اشاره به رشد ۵۷ هزار تومانی هر مثقال طلای ۱۷ عیار و تعیین قیمت یک میلیون و ۹۷۷ هزار تومانی در انتهای هفته برای آن، خاطرنشان کرد: سکه طرح قدیم با رشد ۷۰ هزار تومانی به ارزش چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید با رشد ۱۰۵ هزار تومانی به ارزش پنج میلیون و ۸۰ هزار تومان، نیم سکه و ربع سکه با رشد ۴۰ هزار تومانی به ترتیب به ارزش دو میلیون و ۷۶۰ هزار و یک میلیون و ۷۹۰ هزار تومان داد و ستد شده‌اند.

کشتی‌آرای با بیان اینکه هر قطعه سکه یک گرمی با افزایش ۱۰ هزار تومانی به ارزش ۹۶۵ هزار تومان معامله می‌شود، گفت: به دلیل نزدیکی به ماه مبارک رمضان از میزان داد و ستد در بازار کاسته شده و عرضه و تقاضا در تعادل قرار دارد و نکته قابل توجه آن است که حباب سکه همچنان ثابت و میزان آن ۵۸۰ هزار تومان اعلام می‌شود.
Histats.com START (standard) Histats.com END