آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۸۸۰
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۶
رئیس جمهور:
رئیس جمهور با بیان ملت ایران و مسئولان هوشیار و مقاوم هستند گفت: مردم باید بدانند که قدرت آمریکا به بلندی زبانش نیست.
به گزارش فیدوس: حسن روحانی صبح امروز در آئین افتتاح چند طرح در کرمانشاه اظهار داشت: در این روزهایی که عربده کشی دشمنان بیشتر شده مردم شاهد ایستادگی، مقاومت و تلاش هستند و افتتاح هر طرح عظیمی یک ضربه بزرگ به دشمنان است.

وی ادامه داد: اگر حتی از فروش نفت به ما فشار بیاورند از جای دیگری جبران می‌کنیم اما همه بدانید که این حرف‌های آمریکا بی‌پایه است و قدرت آمریکا به بلندی زبانشان نیست.

رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکا باید به نقطه عقلانیت، برگردد افزود: ما منطقه را بهتر از آنها می‌شناسیم، فداکاری مردم ما بالاتر از تصور آنهاست.

وی عنوان کرد: ما با هیچکس دشمنی نداریم اما در برابر هیچ توطئه‌ای دست روی دست نمی‌گذاریم.

روحانی بیان داشت: ایران بزرگ ما در طول هزاران سال مقاومت کرده و ملت متحد ما همچنان اتحادشان را حفظ می‌کنند و به روزهای شادمانی مردم می‌رسیم.

وی با اشاره به افتتاح سامانه گرمسیری گفت: این سامانه منطقه را کاملاً متحول خواهد کرد و امیدواریم که مجموعه این طرح‌ها توسعه بزرگی را برای غرب کشور ایجاد کند.

روحانی با بیان اینکه ۱۶ استان کشور با آب‌های مرزی ارتباط دارند که می‌تواند منبع خیر و برکت برای آنها باشد، افزود: این طرح شاید بزرگترین طرح افتتاحی توسعه منابع آب و خاک در تاریخ کشور است و امنیت غذایی کشور و توسعه و تحول این منطقه را به دنبال دارد.

رئیس جمهور تصریح کرد: در زمان مرحوم هاشمی این طرح را مطرح و در زمان دولت هشتم در شورای عالی امنیت ملی تصویب شد.

وی با اشاره به اینکه امسال منابع آبی قابل قبولی داریم و ۸۰ درصد ذخایر سدهای کشور پر است، عنوان کرد: ۲۳ میلیارد مترمکعب آب در سدهای خوزستان داریم و از اول فروردین تا امروز ۳۲ میلیارد مترمکعب آب ذخیره شده است.

روحانی همچنین با اشاره به سیل اخیر تصریح کرد: دولت در حد توان برای جبران خسارت‌های سیل کمک می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت طرح سامانه گرمسیری بیان کرد: طرح باید تکمیل شود و مجموعاً تاکنون در دولت یازدهم و دوازدهم ۳۷ سد و بند تکمیل شده است.

رئیس جمهور ابراز داشت: در این طرح بزرگ ملی ۶,۸۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و در ایام پیش رو توسعه خواهد یافت.
Histats.com START (standard) Histats.com END