آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۸۵۹
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳
در اولین دیدار از هفته بیست و هشتم رقابتهای لیگ برتر پرسپولیس در دیداری حساس و در تبریز به مصاف تراکتورسازی می‌رود. این دیدار تحت تاثیر بازداشت دروازه بان تیم تبریزی شرایط خاصی دارد.
به گزارش فیدوس: پرسپولیس برای تثبیت سومین قهرمانی پی‌درپی در لیگ برتر تنها به ۵ امتیاز نیاز دارد و پیروزی در بازی امروز مقابل تراکتورسازی می‌تواند گام بسیار بلندی برای این منظور باشد. سرخپوشان تهران و تبریز در حالی امروز به مصاف هم می‌روند که شاگردان برانکو برای هرچه نزدیک تر شدن به قهرمانی و شاگردان لیکنز برای چند منظور تلاش می‌کنند.

تراکتورسازی بحرانی‌ترین روزهای خود را سپری می‌کند. آنها در حالی که به قهرمانی لیگ هجدهم بسیار نزدیک شده بودند، با ۳ شکست پی‌درپی کاملاً شانس قهرمانی را از دست دادند اما هنوز برای کسب سهمیه آسیایی امیدوار هستند.

سرخ پوشان تبریزی به جز سه شکست پی‌درپی، با حاشیه‌های زیادی هم مواجه شدند و حالا زخم خورده‌تر از همیشه از یکی از آماده‌ترین پرسپولیس‌های تاریخ که برای قهرمانی می‌جنگد پذیرایی می‌کنند.

این همه مشکلات تراکتورسازان نیست. آنها به جز فروزان که کاملاً از تیم کنار گذاشته شده، دو مهره تأثیرگذار دیگرشان را هم در اختیار ندارند. مسعود شجاعی به دلیل محرومیت و آنتونی استوکس به دلیل مصدومیت سرخ پوشان را در این بازی همراهی نخواهند کرد.

با این حال خبر اعلام بازداشت محسن فروزان به اتهام شرط بندی تیم تبریزی را امیدوار کرده است که در صورت اثبات تبانی در دیدار با سپیدرود و تغییر نتیجه همچنان به قهرمانی امیدوار باشند. به همین خاطر آنها با این انگیزه به دنبال بردن پرسپولیس هستند تا در صورت گرفتن سه امتیاز دیدار با سپیدرود شانس قهرمانی داشته باشند.

پرسپولیس برای این بازی محروم ندارد اما همچنان بودیمیر، انصاری و ماهینی به دلیل آسیب دیدگی امکان حضور در میدان را ندارند. شاگردان برانکو اگر بتواند در تبریز سه امتیاز را به خود اختصاص دهند ۵۹ امتیازی می‌شوند و می‌توانند تا حدود زیادی خود را قهرمان لیگ هجدهم بدانند.

برانکو که نشان داده برای هر بازی برنامه خاصی داره قطعاً در دیدار با تراکتور به دنبال گرفتن حداقل امتیاز است تا شرایط را برای قهرمانی تیمش فراهم کند.

تراکتورسازان ۴۹ امتیازی هستند و با پیروزی احتمالی در این بازی ۵۲ امتیازی شده و حتی تا قبل از پایان یافتن بازی استقلال‌های تهران و خوزستان می‌توانند موقتاً در رده دوم جدول قرار بگیرند.

این بازی امروز و از ساعت ۱۷ به میزبانی تراکتورسازی و در ورزشگاه یادگار امام شهر تبریز برگزار می‌شود.

قضاوت این دیدار بر عهده: محمدحسین زاهدی فرد با کمک: محمدرضا منصوری و علی میرزابیگی می‌باشد. کمک داوران اضافی بازی اشکان خورشیدی و محمدرضا اکبریان هستند. داور چهارم محسن ترکی و ناظر داوری رضا سخندان می‌باشند.
Histats.com START (standard) Histats.com END