آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۸۱۶
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲
استاندار خوزستان با اشاره به درگیر بودن شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و تاحدودی شادگان با سیل، گفت: میزان آب در حال افزایش اما سیل‌بندهایی در حال احداث است. در حال حاضر وارد مرحله پساسیل نشده‌ایم.
به گزارش فیدوس: غلامرضا شریعتی امروز در جلسه کارگروه زنان خوزستان که باحضور سمن‌ها در سالن جلسات استانداری خوزستان برگزار شد، با قدردانی از تلاش‌ سازمان‌های مردم نهاد در هنگام وقوع سیل، اظهار داشت: باید به فکر مسائل پساسیل و اقدامات لازم در این زمینه باشیم.

وی با اشاره به نقش حوزه بانوان و امور اجتماعی، سازمان‌های مردم‌نهاد و سازمان بهزیستی در زمینه پساسیل، بیان کرد: سازمان‌های نهادها و سمن‌ها باید به اقدامات خود در وضعیت پساسیل استمرار ببخشند.

استاندار خوزستان به حضور سازمان‌های مردم نهاد در اردوگاه‌ها، کمپ‌ها و اسکان‌های اضطراری مناطق سیل زده خوزستان اشاره و خاطرنشان کرد: در جهت بازسازی روحی و روانی، خودداری از تبعات و مسائل مختلف تلاش‌های مختلفی صورت گرفته و برای  زنان و کودکان تلاش‌های خوبی انجام شد.

وی با اشاره به درگیر بودن شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و تاحدودی شادگان با سیل، گفت: میزان آب در حال افزایش اما سیل‌بندهایی در حال احداث است و در حال حاضر وارد مرحله پساسیل نشده‌ایم.

شریعتی با بیان این‌که آبادان به تدرج از سیل رها پیدا می‌کند، ادامه داد: وضعیت شهرستان خرمشهر مزمن‌تر است که در این راستا در حال برنامه‌ریزی برای کنترل شرایط هستیم. از ورود آب به این شهرستان‌ها با همدلی بین اقشار مختلف جلوگیری شده است.

استاندار خوزستان با اشاره به این‌که پساسیل نیازمند زمان قابل ملاحظه برای بازگشت به حالت اولیه هستیم، اظهار داشت: در همین راستا به همکاری سازمان‌های مردم نهاد نیاز داریم. همزمان با اتمام سیل، بحران‌های اجتماعی آغاز می‌شود که دستگاه‌های فعال در زمینه اجتماعی نقش محوری برعهده دارند.

وی با اشاره به ورود 15 میلیارد متر مکعب آب در طول بیش از یک ماه به سدهای استان خوزستان، خاطرنشان کرد: بیش از 11.5 میلیارد مترمکعب از آن مدیریت و خارج شده است که این میزان نیز باعث نشده شهری درگیر باشد.
منبع: الف
Histats.com START (standard) Histats.com END