آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۸۱۵
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱
رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره خسارت وادره به بخش کشاورزی شادگان بر اثر سیلاب را تا کنون هزار و 50 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: برای لایروبی انهار کشاورزی شادگان 25 میلیارد ریال اختصاص یافت.
به گزارش فیدوس: رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره خسارت وادره به بخش کشاورزی شادگان بر اثر سیلاب را تا کنون هزار و 50 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: برای لایروبی انهار کشاورزی شادگان 25 میلیارد ریال اختصاص یافت.
 کیخسور چنگلوایی روز سه شنبه در نشست بررسی خسارت های وارده به بخش کشاورزی شادگان با بیان اینکه جبران خسارت کشاورزان در اولویت است افزود: 
مزارع ، دام، شیلات و تاسیسات بخش کشاورزی شادگان در سیل اخیر دچار خسارت شده است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی شادگان گفت: توزیع هزار و 500 تن علوفه رایگان بین دام داران سیل زده، 50 میلیون ریال وام بلاعوض به ازای هر هکتار و 200 میلیون ریال وام بلاعوض به اراضی سیل زده در شادگان اختصاص خواهد یافت.
چنگلوایی تصریح کرد: اولویت اول جبران خسارت بخش کشاورزی خوزستان به شادگان اختصاص یافت که به این منظور 25 میلیارد ریال بودجه برای لایروبی انهار در اراضی کشاورزی این شهرستان در نظر گرفته شده است.
فرماندار شادگان نیز در این نشست خواستار پرداخت خسارات ناشی از سیل به کشاورزان شد و گفت: اراضی کشاورزی در بخش مرکزی، خنافره، دارخویین و روستاهای اطراف بر اثر سیل در شادگان به شدت آسیب دیدند.
سعید حاجیان اظهار داشت: امیدواریم دولت در پرداخت خسارت زمان را در نظر بگیرد زیرا شغل اصلی مردم شادگان کشاورزی می باشد.
وی افزود: ساکنان شادگانی به ویژه کشاورزان چشم انتظار حمایت دولت برای جبران خسارت های وارده هستند.
فرماندار شادگان گفت: زمین های حاصلخیزی که زیر کشت بودند بر اثر سیلاب ویران شده اند از این رو از دولت درخواست می شود با پرداخت خسارت، شادی را به کشاورزان بازگرداند.
طغیان رودخانه های کرخه ، دز و کارون تاکنون سبب آبگرفتگی بیش از 270 روستا و بیش از یکصد هزار هکتار از زمین های کشاورزی در خوزستان شد. 
Histats.com START (standard) Histats.com END