آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۸۱۲
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
مدیر کل بندر ودریانوری خرمشهر گفت: بیش از 182 هزار و 938 تن کالای غیر نفتی از ابتدای امسال تاکنون از بندر خرمشهر صادر شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال از رشد 179 درصدی برخوردار است.
به گزارش فیدوس: نورالله اسعدی روز سه شنبه اظهار داشت: از این میزان صادرات 145 هزار و 516 تن مصالح ساختمانی است که توسط 10 هزار و 35 دستگاه کامیون به صورت حمل یکسره با 147فروند بارج صورت گرفته است.
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: بارگیری این میزان مصالح ساختمانی طی یک ماهه اخیر به انجام رسید و صادرات مصالح ساختمانی از بندر خرمشهر همچنان ادامه دارد.
اسعدی تصریح کرد: صادرات کلینکر از جمله مهمترین اقلام صادراتی ایران به کشورهای حوزه خلیج فارس به شمار می رود.
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر در ادامه به عمده کالاهای صادراتی از این بندر اشاره کرد و گفت: فلزات، کالاهای ساختمانی، کالاهای معدنی، محصولات کشاورزی از عمده کالاهایی هستند که از بندر خرمشهر به کشورهای حوزه خلیج صادر شده است.
اسعدی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون تخلیه و بارگیری 196 هزار و 214 تن کالا در بندر خرمشهر به انجام رسیده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد 117 درصدی برخوردار است.
وی با اشاره به مزایای خاص بندر خرمشهر به دلیل واقع شدن در منطقه آزاد اروند گفت: این بندر به دلیل نزدیکی به مرکز کشور و دارا بودن تمام امکانات تخلیه و بارگیری آمادگی ارائه هرگونه خدمات به صاحبان کالا را دارد.
بندر خرمشهر مناسب ترین گزینه برای ترانزیت کالا به کشور عراق به شمار می رود.

Histats.com START (standard) Histats.com END