آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۷۷۳
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۱
اعضای ستاد بحران در آبادان برای مدیریت روان آبهای بالادست تشکیل جلسه دادند.
به گزارش فیدوس: شریعتی استاندار خوزستان در نشست ستاد بحران آبادان گفت: در قسمت شهرک های صنعتی مشکلی وجود ندارد، سیل بندها زده شده، سازمان آب و برق مشخص میکند که چه زمان کالبرت بسته شوند و دیگر خروجی نداشته باشیم

وی افزود؛میزان خروجی نسبت به ۶ روز بیش بیش از هزار مترمکعب کاهش پیدا کرده است اما ساخت و تحکیم سیل بندها را به صورت مستمر ادامه دارد.

استاندار خوزستان ادامه داد: تا دو روز دیگر می توانیم شرایط استان را عادی اعلام کنیم.

موسوی فرماندار ویژه آبادان هم گفت: ما در آبادان میزبان ۱۱ میلیارد مترمکعب آب موجود در خوزستان هستیم، بعنوان نقطه ی پایانی استان در اطراف شهرستان، آب چند برابر ظرفیت سدهای ما بود که مدیریت شد.

وی افزود: خوشبختانه حادثه جانی نداشتیم و اکنون نگران نیستیم زیرا در آبادان بحرانی وجود ندارد ،در حال حاضر مشغول خروج و دفع روان آب ها هستیم،کارگروهی برای پایش سیل بندها تشکیل شده و مشغول تحکیم و حراست از انها هستیم.

ایزدجو مدیر عامل سازمان آب و برق خوزستان هم گفت: در کیلومتر ۱۵ -۲۰ ابادان پایش انجام شده و حجم آب وارده تا فردا به تثبیت می رسد و ما پیش بینی میکنیم از پس فردا کم شدن از حجم آب آغاز شود.

وی افزود: دستگاه های نصب شده در جاده ابادان به شادگان آب در حال دفع شدن است؛

مدیر عامل سازمان آب و برق خوزستان این را هم تاکید کرد که: آب تالاب در حال تخلیه است و این کار باید هرچه زودتر انجام شود تا آب به سمت آبادان و خرمشهر سرازیر نشود؛ سیل بند مکسر به خوبی جلوی روان آب ها را گرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی پور امام جمعه آبادان هم با قدر دانی از همه ی نیروهای جهادی و دستگاه های مختلف که واقعا عالی در صحنه حاضر شدند گفت:  از صدا و سیما هم قدردانی میکنیم برای پوشش لحظه به لحظه ی رویدادهای سیل؛

وی افزود: ماهم در کنار شما هستیم و هرکاری از دستمان بر بیاید انجام می دهیم‌.

در اطراف جاده‌های اطراف آبادان، هم اکنون آب در مسیرهای منتهی به آبادان به ویژه پنج کیلومتری این شهرستان واقع در مسیر آبادان اهواز در حال افزایش است.

نیروهای امدادی نیز بنابر مشاهدات در حال تلاش برای احداث سیل بندهای جدید و تقویت سیل بندهای قدیمی هستند تا از وارد شدن آب به محدوه شهری جلوگیری کنند.

بسیاری از تاسیسات شهری از جمله شهرک های صنعتی و فرستنده رادیویی صدا و سیما ، پلیس راه و ایستگاههای برق در این منطقه واقعند.

ستاد بحران شهرستان آبادان هم اکنون با حضور استاندار و اعضای ستاد بحران در فرمانداری ویژه این شهرستان در حال برگزاری است.

سردار باقر زاده، سردار خادم سیدالشهدا فرمانده قرارگاه کربلا و مدیر کل ستاد بحران نیز در این جلسه حضور دارند.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END