آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۷۳۲
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۷
رییس قوه قضاییه گفت: ما یقین داریم مساله تحریم و تحریم‌های نفتی هیچگونه اثری نخواهد داشت؛ البته ممکن است زحمت را زیاد کنند؛ اما به هیچ عنوان در ایستادگی ملت بزرگ ایران خللی نمی‌توانند وارد کنند.

به گزارش فیدوس: رییس قوه قضاییه گفت: ما یقین داریم مساله تحریم و تحریم‌های نفتی هیچگونه اثری نخواهد داشت؛ البته ممکن است زحمت را زیاد کنند؛ اما به هیچ عنوان در ایستادگی ملت بزرگ ایران خللی نمی‌توانند وارد کنند.

آیت الله رئیسی در حاشیه بیست و سومین همایش سراسری فرماندهان و رؤسای ناجا در جمع خبرنگاران، در مورد احقاق حقوق حقه مردم که توسط آمریکا و هم پیمانانش در منطقه نقض شده است، گفت: امروز برای مردم منطقه روشن شده که آمریکا دوست آن‌ها نیست و حضور نیروهای آمریکایی هیچ فایده‌ای برای منطقه ندارد. حکومت‌های دست نشانده مثل حکومت آل سعود و برخی حکومت‌های دیگر در دل مردم جا ندارند.

وی ادامه داد: امروز اقدامات آل سعود یا برخی از حکومت‌هایی که در واقع تداوم جریانات راهبردی نظام استکبار در منطقه هستند، برای مردم روشن است و مردم نسبت به آن‌ها بسیار بدبین هستند. نه حکومت آل سعود با کشت و کشتار ظالمانه‌ای که راه انداخته و ضایع کردن حق مردم آن هم به صورت روشن و نه آمریکایی‌ها با تهدیدها و تحریم هایشان نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.

رییسی افزود: بحمدالله جبهه انقلاب اسلامی در همه منطقه دست تفوق و برتری را دارد و این برای همه قابل مشاهده و رصد است. امروز در تمام منطقه دست برتری از آنِ جبهه انقلاب اسلامی است.

وی گفت: بسیاری از اقداماتی که جریان استکبار انجام می‌دهد، به دلیل استیصال است و مستاصل شده است. امروز مردم یمن و منطقه با ایستادگی خود دشمن و قوای استکباری را مستاصل کرده‌اند؛ لذا باور و اعتقاد ما بر این است که بر همین مواضعی که امروز نظام جمهوری اسلامی ایران دارد، پافشاری کنیم. ایستادگی در مقابل دشمن حرف اصلی ماست.

رییس قوه قضاییه گفت: ما یقین داریم مساله تحریم و تحریم‌های نفتی هیچگونه اثری نخواهد داشت؛ البته ممکن است زحمت را زیاد کنند؛ اما به هیچ عنوان در ایستادگی ملت بزرگ ایران خللی نمی‌توانند وارد کنند.

وی افزود: هر زمان که دشمن به ما بیشتر هجوم آورد، مردم ما متحدتر و منسجم‌تر و در ایستادگی خود مصمم‌تر شدند. در این قضیه هم دشمنان  بدانند ملت بزرگ ایران با ایستادگی خود، حتما آن‌ها را پشیمان خواهد کرد.

رییسی در پاسخ به این سوال که بارها مقام معظم رهبری بر جوانگرایی تاکید کردند، شما چقدر بر این اصل پایدارید، گفت: بحمدالله اکثر قضات ما در دستگاه قضایی از طبقه جوان هستند. ما هم تلاش داریم این نکته محوری که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید کردند، حتما در مدیریت و بخش‌هایی که در ارتباط با ماست، مورد توجه قرار دهیم.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END