آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۷۲۲
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳
استاندار ایلام گفت: اتحادیه مرغداران ایلام با وجود توافقات و حمایت‌ها به تعهد خود عمل نکردند و همین مساله موجب بروز مشکل در بازار مرغ استان شد.
به گزارش فیدوس: قاسم سلیمانی‌دشتکی در نشست ستاد تنظیم بازار استان، اظهار کرد: قرار شد کشتارگاه به اتحادیه مرغداران واگذار، نهادهای یارانه‌ای تأمین و یک میلیارد تومان قرض‌الحسنه از محل صندوق به آنان پرداخت شود که بر اساس توافق مرغ استان را با قیمت مصوب تأمین و در اختیار مردم قرار دهند اما متأسفانه علی‌رغم همه حمایت‌ها، اتحادیه مرغداران به قول خود عمل نکرد.

وی با بیان اینکه آقای دادستان مدعی العموم و پیگیر حق مردم است و اگر جایی تخلف باشد رسیدگی می‌کنند، تصریح کرد: مدیران در تصمیم گیری مواظب باشند و اجازه سو ء استفاده به کسی ندهند و من از مدیری که ضعیف باشد حمایت نمی‌کنم و از دادستان می‌خواهم که حرمت مدیران شکسته نشود البته به شرط آنکه مدیران حریم خود را حفظ کنند و به وظایف خود به دقت عمل کنند.

سلیمانی‌دشتکی با تاکید بر اینکه از مدیران تا مادامی که تخلفی نداشته باشند حمایت می‌کنیم، تصریح کرد: کسی که مسئولیت می‌پذیرد باید پای کار باشد.

وی ادامه داد: مسئولیت قانون اجازه می‌دهد که کشتارگاه از اتحادیه مرغداران سلب و به افرادی که اهلیت دارند واگذار شود.

استاندار ایلام در خصوص تأمین گوشت مرغ ایلام نیز گفت: دستگاه‌های مربوطه موظف هستند تا تعیین تکلیف وضعیت کشتارگاه از استان‌های همجوار گوشت مورد نیاز را تأمین کنند و نیروی انتظامی و تعزیرات حکومتی هم مانع خروج مرغ به خارج از استان شود.

وی تاکید کرد: انتظار من از مدیران این است که بحث نظارت و حضور در صحنه را انجام دهند و از زیر بار مسئولیت شانه خالی نکنند.

در این نشست مصوب شد که کمیته‌ای متشکل از تعزیرات، صنعت، معدن، جهاد کشاورزی، دامپزشکی و نیروی انتظامی تشکیل و پیگیر شوند؛ اگر مرغداری مرغ برای عرضه به بازار دارد و ممانعت می‌کند به عنوان محکتر تحویل تعزیرات شود.

این کمیته ظرف مدت سه روز نحوه واگذاری کشتارگاه ایلام و فعال شدن آن را پیگیری و نتیجه را اعلام کند.

پنج‌شنبه‌ی هفته‌ی گذشته، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام به همراه یکی از معاونین، مدیرکل پشتیبانی امور دام، رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران و رئیس یکی از کشتارگاه‌های ایلام پس از احضار و تفهیم اتهام به بازداشتگاه معرفی شدند. اتهام این افراد اخلال در نظام عرضه و توزیع مایحتاج عمومی مردم از جمله مرغ بود.

استاندار ایلام همچنین گفت: عملیات اجرایی راه‌آهن ایلام همزمان با سفر ریاست‌جمهوری کلنگ‌زنی و شروع می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی‌دشتکی» با اعلام این خبر، اظهار کرد: امسال طرح‌های بسیار خوبی در حوزه نفت و گاز، پتروشیمی، بزرگراه و آزاد راه و راه آهن در دستور کار داریم که با اجرایی شدن آنها در امر ایجاد اشتغال و تولید گام‌های خوبی برداشته می‌شود.

وی افزود: شرکت دانا کار لرزه‌نگاری در شهرستان‌های ایوان و چرداول با سرمایه‌گذاری ۶۰۰ میلیارد تومانی وزارت نفت شروع شده که بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد می‌کند.

استاندار ایلام گفت: میدان دانان و آبان با سرمایه گذاری ۱۲۰۰ میلیارد تومانی وارد فاز اجرایی شده و شرکت pp نیز در اردیبهشت ماه جاری عملیات خود را شروع کرده که انتظار می‌‎رود حداقل ۳۰۰ الی ۴۰۰ نفر نیرو جذب کند.

سلیمانی به در دست اقدام بودن پروژه‌های پتروشیمی دره شهر و مهران اشاره کرد و گفت: علاوه بر این طرح‌ها، کار احداث آزاد راه از حمیل به ایلام و پل زال به دهلران نیز باید پیگیری و اجرایی شود.
Histats.com START (standard) Histats.com END