آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۷۱۵
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۰
شهردار آبادان خبر داد:
شهردار آبادان از انجام و اتمام کار ایمن سازی گود زباله با توجه به افزایش حجم روان آبها در جاده امام علی خبر داد.
به گزارش فیدوس: شهردار آبادان از انجام و اتمام کار ایمن سازی گود زباله با توجه به افزایش حجم روان آبها در جاده امام علی خبر داد.

حسین حمید پور با اشاره به برگزاری نشست ستاد بحران شهرستان با حضور استاندار و مشخص شدن حجم روان آب‌هایی که از بالا دست در حال جاری شدن به سمت آبادان هستند، اظهار کرد: در این نشست چند گزینه برای جلوگیری از ورود آب‌ها به محدوده شهر مشخص شد که احداث سیل بند به ارتفاع ۱.۵ متر توسط قرارگاه کربلا و دیگر ارگان‌ها در جاده امام علی (ع) حدفاصل بزرگراه آبادان – ماهشهر و آبادان – اهواز یکی از مصوبات این جلسه بود که انجام شد.

وی افزود: با توجه به بالا آمدن سطح آب، گود زباله تهدید شده بود که شهرداری آبادان با تمام توان برای کنترل و حفظ آن وارد عمل شد و پس از شناسایی نقاط نفوذ پذیر با بهره گیری از تصاویر هوایی، اقدام به انسداد آنها کرد.

شهردار آبادان تصریح کرد: به منظور انسداد نقاط نفوذ پذیر سیلاب به گود زباله ۵ دستگاه لودر و ۷ دستگاه به صورت ۲۴ ساعته کار کردند.

حمیدپور یادآور شد: به رغم اینکه حدود ۱۰ سانتیمتر آب روی جاده امام علی (ع) را پوشانده اما تهدیدی برای شهر وجود ندارد.

وی گفت: گود زباله را ایمن سازی کردیم و مشکلی از این بابت وجود ندارد ضمن اینکه از روز گذشته و بر اساس هماهنگی‌های انجام شده، زباله‌ها را به گود زباله خرمشهر انتقال می‌دهیم.

شهردار آبادان اظهار کرد: در حال حاضر هیچ تهدیدی متوجه آبادان نیست، در جاده امام علی (ع) سیل بندی به ارتفاع یک و نیم متر ایجاد شده و در بازدید هوایی نیز که روز گذشته داشتیم، سیل بندهای ایجاد شده و جاده‌ها به طور واضح قابل دیدن بود و این بدان معناست که آب به جاده نفوذ نکرده است.

حمیدپور بیان کرد: تا این لحظه هیچ گزارشی مبنی بر تأثیر پذیری مسکن مهر از بابت سیلاب نداشتیم و شرایط در این بخش نیز آرام است.

وی تصریح کرد: تمامی مسئولان در یک ماه اخیر با تمام توان پای کار بودند و اجازه ورود سیلاب به آبادان را ندادند که از ایمن بابت از تمامی آنها قدردانی می‌کنم.
Histats.com START (standard) Histats.com END