آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۷۱۲
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۳
دونالد ترامپ، در دیدار خود با نخست‌وزیر ژاپن به او فشار آورده تا از خودروسازان ژاپنی بخواهد خودروهای بیشتری در خاک آمریکا تولید کنند.
به گزار ش فیدوس:رئیس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ، در دیدار خود با نخست‌وزیر ژاپن، شینزو آبه، به او فشار آورده است تا از خودروسازان ژاپنی بخواهد خودروهای بیشتری در خاک آمریکا تولید کنند.

ترامپ گفت که نخست‌وزیر ژاپن به او گفته است که ژاپن ۴۰ میلیارد دلار در کارخانجات جدید خودروسازی در ایالات‌متحده سرمایه‌گذاری می‌کند. هرچند ترامپ جزئیاتی در مورد زمان‌بندی این سرمایه‌گذاری‌ها ارائه نکرد.

سفیر آمریکا در ژاپن، ویلیام هاگرتی، گفت: دو طرف در مورد حرکت بیشتر به سوی سرمایه‌گذاری در آمریکا صحبت کردند و من معتقدم احساس رئیس‌جمهور در مورد اینکه ما شاهد این حرکت خواهیم بود، بسیار مثبت است، چراکه کل اقتصاد از این اقدام حمایت خواهد کرد.

ماه گذشته، تویوتا، بزرگترین خودروساز ژاپن، اعلام کرد از هدف اعلام شده در سال ۲۰۱۷ که قرار بود در طول ۵ سال ۱۰ میلیارد دلار در آمریکا سرمایه‌گذاری کند، فراتر خواهد رفت و در همین دوره ۱۳ میلیارد دلار در آمریکا سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

کاخ سفید تهدید کرده است به دلایل مربوط به امنیت ملی، تعرفه‌ای ۲۵ درصدی بر واردات خودرو وضع خواهد کرد. ترامپ از خودروسازان ژاپنی خواسته است مشاغل بیشتری در ایالات‌متحده ایجاد کنند.

ترامپ روز جمعه هم گفته بود، امکان این وجود دارد که آمریکا و ژاپن تا زمانی که او برای دیدار ماه می خود به ژاپن سفر کند، به توافق تجاری دوجانبه، برسند.

هاگرتی گفت: ما می‌خواهیم مطمئن شویم که شرایط تجاری آمریکا با ژاپن، نسبت به هیچکدام کشورهای طرف تجارت با ژاپن، سودآوری کمتری نداشته نباشد.
منبع: ایلنا
Histats.com START (standard) Histats.com END