آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۷۰۵
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۴
مسیر ارتباطی معروف به جاده امام علی(ع) که آبادان را به بیمارستان صحرایی امام علی (ع)، گود رفن زباله، شهرک خودرویی، سازمان موتوری شهرداری وصل می کند صبح روز یکشنبه به علت سیلاب زیر آب رفت.
به گزارش فیدوس: مسیر ارتباطی معروف به جاده امام علی(ع) که آبادان را به بیمارستان صحرایی امام علی (ع)، گود رفن زباله، شهرک خودرویی، سازمان موتوری شهرداری وصل می کند صبح روز یکشنبه به علت سیلاب زیر آب رفت.

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: به منظور حفظ جاده آبادان - ماهشهر مجبور به هدایت روان آبها به سمت جاده امام علی شدیم.
سیدزین العابدین موسوی افزود: هم اکنون در حال حفر کانال به منظور تخلیه روان آبهای سیلاب به سمت خورهای آبادان هستیم و کار با حداکثر سرعت توسط دستگاه های اجرایی در حال انجام است.
شهردار آبادان نیز در گفت و گو با ایرنا گفت: به منظور جلوگیری از نفوذ سیلاب به محل دفن زباله هفت راه نفوذ سیلاب با ایجاد سیل بند اضطراری به ارتفاع یک و نیم متر مسدود شد.
وی افزود: گود زباله ایمن سازی شده و مشکلی از این بابت وجود ندارد ضمن اینکه از روز گذشته و بر اساس هماهنگی‌های انجام شده، زباله‌های آبادان در گود زباله خرمشهر تخلیه می شود.
شهردار آبادان گفت: به رغم اینکه حدود ۱۰ سانتیمتر آب روی جاده امام علی (ع) جاری است اما خطری شهر آبادان را تهدید نمی کند.
حسین حمیدپور اظهار داشت: با تمام توان در تلاشیم تا جاده آبادان - ماهشهر از خطر سیلاب نجات دهیم.
وی افزود: شهرداری آبادان تمامی امکانات و تجهیزات لجستیکی خود را برای ایجاد سیل بند و استحکام بخشی به سیل بندهای احداث شده بسیج کرده است.
حمیدپور تصریح کرد: حجم آورد آب در تالاب بین المللی شادگان بسیار بالاست و همه دستگاه های متولی امر در تلاش برای هدایت روان آبها به سمت شمال خلیج فارس است.
طغیان رودخانه های کرخه ، دز و کارون تاکنون سبب آبگرفتگی بیش از 270 روستا و بیش از یکصد هزار هکتار از زمین های کشاورزی در خوزستان شد.
Histats.com START (standard) Histats.com END