آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۶۹۷
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به ساماندهی بازار مسکن اقدام کند، زیرا حوزه اجاره مسکن به صورت مستقیم با معیشت اقشار ضعیف و متوسط جامعه مرتبط است و باید این حوزه سریعا ساماندهی شود.
به گزارش فیدوس: عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به ساماندهی بازار مسکن اقدام کند، زیرا حوزه اجاره مسکن به صورت مستقیم با معیشت اقشار ضعیف و متوسط جامعه مرتبط است و باید این حوزه سریعا ساماندهی شود. 
مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از افزایش چشمگیر نرخ بازار مسکن به ویژه در بخش اجاره مسکن، گفت: در سال جاری و با آغاز انعقاد قراردادهای میان مالکان و مستأجران، شاهد تعیین قیمت های جدید اجاره هستیم، به طوری که مستأجران با شرایط کنونی و قیمت های جدید، قادر به اجاره مسکن نخواهند بود.
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه در شرایط کنونی وزارت راه و شهرسازی، نظارت کافی بر عملکرد بنگاه های مسکن و کارشناسان این بخش ندارد و مشاوران املاک بدون هیچ نظارت قانونی تنها به دنبال کسب سود بیشتر هستند.
مالکان مساکن بر اساس سلایق شخصی و سود خود، نرخ اجاره را تعیین می کنند 
وی تصریح کرد: از سوی دیگر اغلب مالکان مساکن نیز بدون هیچ قاعده و قانونی و بر اساس سلایق شخصی، قیمت فروش یا اجاره مسکن را تعیین می کنند و این مسئله موجب شده که برای اجاره یک خانه با متراژ معمولی و در مناطق مرکزی پایتخت باید نسبت به قبل، میلیون ها تومان اجاره بهای بیشتر پرداخت کرد.
سازمان تعزیرات حکومتی باید نقش موثری در کنترل بازار مسکن و مدیریت بازار اجاره داشته باشد 
منبع: ایلنا
Histats.com START (standard) Histats.com END