آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۶۸۹
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
مدیر اداره جهاد کشاورزی آبادان گفت: ورود سیلاب به نخیلات شهرستان به شکلی نبود که نخیلات را دچار مشکل کند .
به گزارش فیدوس: ناجی شعیب زاده مدیر اداره جهاد کشاورزی آبادان، با اشاره به ورود آب به نخیلات آبادان گفت: خوشبختانه میزان ورود سیلاب به نخیلات شهرستان به شکلی نبود که نخیلات را دچار مشکل کند و خسارت چندانی به نخل‌ها وارد نشد.

وی افزود: برخی از نخلداران در میان ردیف‌های نخل‌ها، اقدام به میانه‌کاری می‌کنند و ورود آب به نخیلات باعث شد تا بخش اعظمی از این میانه‌کاری‌ها از بین برود، اما برای نخل‌ها و محصول خرمای آن‌ها مشکلی ایجاد نشده است.

مدیر اداره جهاد کشاورزی آبادان ادامه داد: سطح نخیلات آبادان حدود ۱۱ هزار هکتار است که خوشبختانه میزان افزایش آب در شهرستان به حدی نبود که برای آن‌ها مشکل‌ساز شود. بخش اعظمی از میزان میانه‌کاری‌هایی مانند سبزی و صیفی که به ورود آب حساس بوده‌اند، از بین رفته‌اند.

شعیب زاده گفت: نخیلات آبادان در سال گذشته تنش شوری و همچنین خشکسالی را گذراندند، اما تنش شدید سال گذشته، علی رغم بارش‌ها و افزایش میزان آب در آبادان، قطعا بر روی تولید و عملکرد آن‌ها اثرگذار خواهد بود.

وی با بیان اینکه سطح میانه‌کاری‌های انجام‌گرفته حدود ۴۵۰ هکتار بوده است، افزود: میزان خسارت وارد شده به میانه‌کاری کشاورزان برآورد نشده است، اما اکنون در حال جمع‌بندی هستیم و پس از نهایی شدن جمع‌بندی خسارت‌ها، آن را اعلام خواهیم کرد.
منبع: باشگاه خبرنگاران
Histats.com START (standard) Histats.com END