آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۶۵۷
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۹
سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: ممنوعیت کاندیداتوری پس از ۳ دوره نمایندگی در مجلس و استانی شدن انتخابات هرچند در قالب یک طرح مصوب شده‌اند، اما در صورت رد یکی و تایید دیگری توسط شورای نگهبان سرنوشت متفاوتی خواهند داشت.
به گزارش فیدوس: اصغر سلیمی با اشاره به اصلاح قانون انتخابات مجلس، اظهار داشت: برای اجرای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اگر "طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس" تا نیمه خردادماه ایرادات احتمالی‌اش مرتفع شده و از سوی شورای نگهبان تایید شود، انتخابات 2 اسفندماه مجلس با قانون جدید برگزار می‌شود.

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر در این محدوده زمانی که تا نیمه خرداد ماه است، "طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس" تایید نشود، انتخابات یازدهمین دوره مجلس با قانون قبلی برگزار می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که اگر استانی شدن انتخابات مجلس در قالب این طرح تایید نشود و ممنوعیت کاندیداتوری نمایندگانی که 3 دوره متوالی در مجلس بوده‌اند، تایید شود، سرنوشت اجرای طرح چه می‌شود، گفت: هر چند این دو موضوع در یک طرح واحد تصویب شده‌اند، اما در صورت رد استانی شدن و تایید ممنوعیت کاندیداتوری نمانیدگانی که 3 دوره متوالی در مجلس بوده‌‌اند، "ممنوعیت 3 دوره‌ای‌ها" اجرا شده و "استانی شدن" رد می‌شود.

سلیمی ادامه داد: البته باید توجه داشت که موضوع ممنوعیت کاندیداتوری نمایندگانی که 3 دوره متوالی اخیر نماینده مجلس بوده‌اند، ابهام دارد، زیرا مشخص نیست نمایندگانی که به صورت میاندوره‌ای به مجلس آمده‌اند چه تکلیفی خواهند داشت؟.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت ایراد شورای نگهبان به "طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس" ممکن است مجلس بر مصوبه خود اصرار کند و این طرح برای بررسی بیشتر به مجمع می‌رود که زمان زیادی صرف خواهد شد./
Histats.com START (standard) Histats.com END