آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۶۵۶
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۷
نماینده نجف آباد در مجلس معتقد است که استانی شدن انتخابات مجلس باعث گسست اجتماعی می شود.
به گزارش فیدوس: ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه اخیر مجلس درباره استانی شدن انتخابات مجلس، گفت:زیرساخت‌های لازم برای استانی شدن انتخابات مجلس فراهم نیست لذا باید قبل از هر چیزی زیرساخت‌ها را آماده کرد تا اجرای این طرح با شکست مواجه نشود. 

وی با بیان اینکه استانی شدن انتخابات مجلس  باعث گسست اجتماعی می‌شود، ادامه داد:ساختار اداری کشور فرسوده است و ما به شدت تمرکزگرا هستیمT در این شرایط نمایندگان مجلس شورای اسلامی پل ارتباطی بین حوزه‌های انتخابیه خود برای حل مشکلاتی که فقط در تهران رفع می‌شود می‌باشند، لذا اگر قرار باشد انتخابات استانی شدن و جایگزینی برای آن ایجاد نشود این پل ارتباطی خراب شده و گسست اجتماعی به وجود می‌آید.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس با بیان اینکه استانی شدن انتخابات یعنی حرکت به سمت حزبی شدن انتخابات، اظهار داشت: با این کار می‌خواهند که نمایندگان معطوف به کارهای ملی شده و از حوزه محلی جدا شوند که این یک حسن است، اما باید قبل از آن جایگزینی برای نمایندگان پیدا کرد تا گسست اجتماعی به وجود نیاید.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس اضافه کرد: برای حل مشکل باید ابتدا طرح جامع مدیریت شهری را به سرانجام رساند تا کارها به شوراهای محلی و شهرداری‌ها سپرده شود و سپس به سمت استانی شدن حرکت کرد.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END