آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۶۵۱
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۷
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: اصلاح قانون انتخابات ضمن سردرگمی موجب افزایش نارضایتی مردم از عملکرد نمایندگان می‌شود.
به گزارش فیدوس: حمیدرضا حاجی‌بابایی با انتقاد از مصوبه مجلس شورای اسلامی در اصلاح قانون انتخابات گفت: فارغ از نکات مثبت استانی‌شدن انتخابات، این مصوبه سردرگمی  بین حاکمیت و مردم ایجاد می‌کند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی افزود: علاوه بر ابهام‌های جدی که در این مصوبه وجود دارد، تلاش‌های پیدا و پنهانی وجود دارد که  این مصوبه به تأیید شورای نگهبان برسد.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی بیان کرد: در شرایط فعلی مردم شهرهای کوچک و روستاها به‌راحتی با نمایندگان ارتباط دارند و نمایندگان با برنامه‌ریزی صحیح می‌توانند در دیدارهای چهره‌به‌چهره با این مردم در جریان مطالبات و مشکلات آن‌ها قرار بگیرند و با اشراف کامل بر شرایط و نیازسنجی از کف جامعه، آن‌چه مصلحت و مطالبه مردم است  در قانون‌گذاری مدنظر قرار دهند.

وی افزود: با اصلاح قانون و گسترش حوزه نمایندگی، نه تنها در شهرهای کوچک، بلکه در شهرهای بزرگی مثل تهران دسترسی مردم به نمایندگان کاهش می‌یابد و نیازهای مردم موردتوجه قرار نمی‌گیرد؛ بنابراین مصوبات مجلس با واقعیت‌های جامعه فاصله پیدا می‌کنند.

حاجی‌بابایی از موارد دیگر اشکال این مصوبه را تأثیر پشتیبانی شبکه‌های قدرت و پول در انتخاب نمایندگان برشمرد و گفت: با قانون شدن این مصوبه باید منتظر تأثیرگذاری پول و شبکه‌های قدرت در انتخاب نمایندگان مجلس باشیم که خود دور از اهداف مترتب بر ایجاد یک مجلس سالم با حضور نمایندگان واقعی مردم است.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: انتظار می‌رود شورای نگهبان، با بررسی دقیق ابعاد حاصل از قانون شدن این مصوبه  به رسالت تاریخی و سنگین خود عمل کند.

حاجی‌بابایی خطاب به مدیران صداوسیما بیان کرد: پیشنهاد می‌شود صداوسیما ابعاد این  موضوع مهم را با چند برنامه مناظره برای مردم روشن و شفاف کند.
منبع: خانه ملت
Histats.com START (standard) Histats.com END