آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۶۴۵
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۹
رییس مدرسه ملی سینمای ایران در جشنواره بین‏‌المللی مشترک میان دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران، مولف برتر حوزه بین‌الملل شناخته شد.
به گزارش فیدوس: در جشنواره بین‌المللی دانشگاه‏‌های تهران و علوم پزشکی تهران که روز چهارشنبه چهارم اردیبهشت در تالار مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، روح‏‌الله حسینی عضو هیات علمی گروه مطالعات اروپا در دانشگاه تهران برای تالیف کتاب «بحران مدرنیته و مدرنیته در بحران» که به زبان فرانسه نوشته است، مولف برتر حوزه بین‌‏الملل شناخته شد. 

این کتاب را در فرانسه انتشارات مشهور ارمتان منتشر کرده است که زمینه کاری‌اش بیشتر حوزه فلسفه و ادبیات است و تعدادی از کتاب‌های نویسنده مشهور ایرانی زنده‌یاد داریوش شایگان هم از سوی این انتشارات به چاپ رسیده است.دانشگاه تهران در سال‌های اخیر با برپایی جشنواره‌ای بین‌المللی از برترین مولفان و مترجمان خود که از بین حدود دو هزار هیات علمی نفرات برتر را انتخاب می‌کند. این جشنواره امسال با مشارکت دانشکده علوم پزشکی تهران برگزار شد.

روح الله حسینی از موسسان و مدیرعامل مدرسه ملی سینمای ایران از موسسات تابعه سازمان سینمایی است و پیش از این کتاب‌ها و مقالات متعددی در زمینه هنر و ادبیات ایران و فرانسه به زبان‌های فرانسوی و انگلیسی منتشر کرده است.
Histats.com START (standard) Histats.com END