آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۶۲۱
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷
دبیرکل حزب اراده ملت گفت: با بیان اینکه تصمیمات راهبردی جبهه اصلاحات برای انتخابات مجلس از طریق پارلمان اصلاحات دنبال خواهد شد، گفت: بخش مهم و بحث برانگیز پارلمان اصلاحات که به کیفیت و تعداد اعضاء مربوط می‌شد به پایان رسید.
به گزارش فیدوس: احمد حکیمی پور، دبیرکل حزب اراده ملّت  با بیان اینکه حزب اراده ملّت در حال آمادگی خود برای انتخابات مجلس یازدهم است، اظهار داشت: ما داریم برنامه‌هایمان را در ارتباط با اعضایی که این قابلیت را در خود می‌بینند که کاندیدا بشوند سامان می‌دهیم.

وی درباره احتمال کاندیداتوری خود در انتخابات مجلس گفت: من هنوز تصمیمی در این باره نگرفته‌ام و باید مطمئن شد که از نظر تأیید صلاحیت مشکلی پیش نمی‌آید.

حکیمی پور با بیان اینکه تصمیمات راهبردی جبهه اصلاحات برای انتخابات مجلس از طریق پارلمان اصلاحات دنبال خواهد شد، گفت: بخش مهم و بحث برانگیز پارلمان اصلاحات که به کیفیت و تعداد اعضاء مربوط می‌شد به پایان رسید و بقیه موارد خیلی زمان‌بر نخواهد بود.

وی ادامه داد: وظیفه‌ پارلمان اصلاحات بحث‌های کلان و راهبردی جریان اصلاحات است و وارد اجرائیات و جزئیات نمی‌شود. اینکه امور اجرایی از طریق احزاب باشند یا شورای عالی، در پارلمان نسبت به آن تصمیم‌گیری می‌شود.

فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه در شرایط فعلی، بیش از هر زمان دیگری در کشور به وحدت و انسجام و همدلی نیازمندیم، اظهار داشت: جریانات سیاسی از دوران حضرت امام حضور داشته‌اند و مقام معظّم رهبری هم آن‌ها را به رسمیت شناخته‌اند. بنابراین باید زمینه حضور همه جریان‌های سیاسی در عرصه انتخابات را فراهم کرد.

حکیمی پور افزود: البته این بدان معنا نیست که شورای نگهبان معیارهای قانونی را در نظر نگیرد؛ در تمام دنیا برخی معیارها وجود دارد که کسانی که آن‌ها را نداشته باشند نمی‌توانند وارد عرصه شوند، امّا باید مراقب برخی پرونده‌سازی‌هایی که رقبا علیه هم انجام می‌دهند بود.

وی، ورود کاندیداها به انتخابات از مجرای احزاب را مورد تأکید قرار داد و گفت: خود احزاب، صلاحیت‌های لازم را برای کاندیداهای خود در نظر می‌گیرند و اگر این اتفاق رخ دهد، سر شورای نگهبان خلوت خواهد.
منبع: فارس
Histats.com START (standard) Histats.com END