آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۶۰۰
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۶
اصغر سلیمی، سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس درباره ممنوعیت کاندیداتوری نمایندگانی که 3 دوره متوالی در مجلس بوده‌اند، گفت: در این روش انتخاب مردم محدود شده و اگر با این شیوه از ورود نماینده‌ای که مورد اعتماد مردم است و از عملکرد آن راضی باشند، به مجلس جلوگیری کنیم سبب کاهش مشارکت مردم در انتخابات می‌شود.
به گزارش فیدوس: اصغر سلیمی، سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس درباره ممنوعیت کاندیداتوری نمایندگانی که 3 دوره متوالی در مجلس بوده‌اند، گفت: در این روش  انتخاب مردم محدود شده و اگر با این شیوه از ورود نماینده‌ای که مورد اعتماد مردم است و از عملکرد آن راضی باشند، به مجلس جلوگیری کنیم سبب کاهش مشارکت مردم در انتخابات می‌شود.
اعتمادآنلاین| اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ممنوعیت کاندیداتوری نمایندگانی که 3 دوره متوالی در مجلس بوده‌اند، بیان کرد: به نظر می‌رسد که مصوبه مجلس ابهاماتی دارد، برای مثال نمایندگانی که یک سال نماینده بوده‌اند سپس سفیر یا وزیر شده‌اند، آیا یک دوره کامل در مجلس بوده‌اند یا خیر؟

 

وی افزود: از طرف دیگر آیا نماینده‌ای که میان دوره‌ای به پارلمان آمده نیز یک دوره برای وی محسوب می‌شود؟ به نظر بنده این مصوبه باید در کمیسیون شوراها بررسی بیشتری می‌شد اما به دلیل اینکه به تصویب نمایندگان در صحن علنی رسید، شورای نگهبان باید آن را بررسی و نظر بدهد.

 

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس در تشریح ایرادات دیگر ممنوعیت کاندیداتوری نمایندگانی که 3 دوره متوالی در مجلس بوده‌اند، گفت: در این روش  انتخاب مردم محدود شده و اگر با این شیوه از ورود نماینده‌ای که مورد اعتماد مردم است و از عملکرد آن راضی باشند، به مجلس جلوگیری کنیم سبب کاهش مشارکت مردم در انتخابات می‌شود.

 

سلیمی تأکید کرد: در این شیوه زمانی که یک نماینده بداند که دور سوم، دوره آخر نمایندگی اوست، عملکرد و انگیزه سابق را نخواهد داشت که این نیز باعث نارضایتی مردم می‌شود.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END