آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۵۹۹
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۴
اولین محموله ارسالی تجهیزات آموزشی ویژه مدارس سیل‌زده خوزستان، با حضور ‌ رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی و مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش‌وپرورش، وارد این استان شد.
به گزارش فیدوس: علی قربانی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خوزستان گفت: با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی، اولین محموله تجهیزات آموزی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، وارد مناطق سیل‌زده استان خوزستان شده و برای توزیع در فضاهایی که جایگزین مدارس آب‌گرفته شده‌اند، ارسال شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خوزستان اظهارکرد: تجهیزات ارسالی شامل 112 عدد کولر پنجره‌ای و اسپیلت، 2 هزار و 100 عدد میز و نیمکت دانش‌آموزی، ۷۰۰عدد صندلی، 500 مترمربع موکت، 56 عدد کامپیوتر، ۲۸۰وایت برد و 4 هزار بسته لوازم‌التحریر و 15 کانکس با کاربری آموزشی، بوده است که درمجموع بااعتباری بالغ‌بر 4 میلیارد تومان از طرف سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، تهیه و در اختیار مناطق سیل‌زده استان خوزستان قرار گرفت.

وی افزود: این تعداد تجهیزات بنا بر اعلام نیاز آموزش‌وپرورش استان تهیه و توزیع‌شده است و چنانچه من‌بعد نیز اعلام نیازی صورت گیرد، سازمان نوسازی مدارس و اداره کل تابعه در استان آمادگی تأمین تجهیزات لازم را دارد.

قربانی بابیان اینکه در حادثه سیل اخیر، 10 شهرستان استان با 14 منطقه آموزش‌وپرورش درگیر مشکلات سیل شده‌اند، اظهار کرد: 106 مدرسه با 350 کلاس درس در این مناطق دچار آب‌گرفتگی شده‌اند، که عموماٌ در مناطق روستایی و با قدمت بالا بوده‌اند.

وی ادامه داد: بسیاری از مدارس هم پایگاه‌های مدیریت بحران، ستاد امداد و نجات و محل اسکان مردم سیل‌زده شده‌اند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان خوزستان بابیان اینکه به دلیل آب‌گرفتگی و عدم امکان تردد در مناطق، هنوز میزان دقیق خسارات وارده به فضاهای آموزشی مشخص نیست، گفت: بر اساس برآوردهای تقریبی سیل اخیر تاکنون حدود یک‌صد میلیارد تومان آسیب وارد کرده است که باید با ارزیابی‌های دقیق میدانی فضاهای آموزشی نیازمند تخریب و بازسازی یا تعمیرات اساسی و جزئی و یا پاک‌سازی و تأمین تجهیزات لازم مشخص شود.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END