آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۵۸۸
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
حمیدرضا حاجی بابایی با اظهار مخالفت با مصوبه مجلس شورای اسلامی در مورد اصلاح قانون انتخابات گفت: تغییر قانون انتخابات بین حاکمیت و مردم فاصله ایجاد می کند.
به گزارش فیدوس: حمیدرضا حاجی بابایی با اظهار مخالفت با مصوبه مجلس شورای اسلامی در مورد اصلاح قانون انتخابات گفت: تغییر قانون انتخابات بین حاکمیت و مردم فاصله ایجاد می کند.

وی افزود:علاوه بر ابهامات جدی که در این مصوبه وجود دارد،تلاش های پیدا و پنهانی وجود داردکه این مصوبه به تایید شورای نگهبان برسد.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی بیان داشت:
در شرایط فعلی مردم شهرهای کوچک  و روستاها به راحتی با نمایندگان ارتباط دارند و نمایندگان با برنامه ریزی صحیح می توانند در دیدارهای چهره به چهره با این مردم در جریان مطالبات و مشکلات و مسائل آنها قرار بگیرند و با اشراف کامل بر شرایط و نیاز سنجی از کف جامعه در قانون گذاری آنچه مصلحت و مطالبه این مردم است را مد نظر قرار دهند.

وی افزود: اما با قانون شدن این مصوبه با گسترش حوزه نمایندگی، علاوه بر این که مردم شهرهای کوچک و روستاییان، مانند شهر تهران به علت گستره حوزه انتخابیه دسترسی به نمایندگان نخواهند داشت، چند صدایی باعث می شود در تصویب قانون، نیازهای مردم مناطق مختلف کمتر مورد توجه قرارگیرد، مصوبات مجلس با واقعیت های جامعه فاصله پیدا می کنند.

حاجی بابایی از موارد دیگر اشکال این مصوبه را تاثیر پشتیبانی شبکه های قدرت و پول در انتخاب نمایندگان برشمرد و گفت: با قانون شدن این مصوبه با توجه به گستردگی حوزه انتخابیه باید منتظر تاثیر گذاری پول و شبکه های قدرت در انتخاب نمایندگان مجلس باشیم که خود به دور از اهداف مترتب بر ایجاد یک مجلس سالم با حضور نمایندگان واقعی مردم است .

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: انتظار این است که شورای محترم نگهبان با بررسی دقیق ابعاد حاصل از قانون شدن این مصوبه  به رسالت تاریخی و سنگین خود عمل کند.

حاجی بابایی خطاب به مدیران صدا وسیما گفت: پبشنهاد می شود صدا وسیما ابعاد این  موضوع مهم را با چند برنامه مناظره برای مردم اطلاع رسانی نماید.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END