آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۵۴۶
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۲
شاخص بورس تهران امروز موفق شد رشدی ۹۲۰ واحدی را از خود به نمایش بگذارد. این رشد که به منزله افزایش ۰.۴۵ درصدی ارتفاع شاخص بود به واسطه رونق معاملات در نمادهای «کگل»، «وبصادر» و «وتجارت» رخ داد.
به گزارش فیدوس: شاخص بورس تهران امروز موفق شد رشدی ۹۲۰ واحدی را از خود به نمایش بگذارد. این رشد که به منزله افزایش ۰.۴۵ درصدی ارتفاع شاخص بود به واسطه رونق معاملات در نمادهای «کگل»، «وبصادر» و «وتجارت» رخ داد.

بازار سهام کشور امروز پس از آنکه در روز گذشته ریزشی هزار و ۴۶۵ واحدی را تجربه کرده بود امروز مقداری از افت روز قبل را جبران کرد و توانست با ثبت رشد ۹۲۰ واحدی که به منزله افزایش ارتفاع شاخص اصلی بازار سهام به میزان 0.45 درصد بود، انتظار معاملات در هفته آتی بنشینید.

در این روز اگر چه شاخص بورس تهران توانست در میانه معاملات به طور تقریبی تا ۱۱۰۰ واحد رشد کند، اما با این حال از دست یابی مجدد به سطح ۲۰۴ هزار واحدی ناکام ماند و به ماندن در سطح ۲۰۳ هزار و ۷۷۷ واحد اکتفا کرد.

با این حال رشد ضعیف نماگر اصلی بازار به منزله ضعف در تمامی نمادهای حاضر در آن نبود‌. امروز اگرچه شاهد قرمزپوشی بسیاری از تک سهم ها در بورس و فرابورس ایران بودیم با این حال نمادهای بسیاری توانستند با حفظ معاملات خود در سطح مثبت تابلوی معاملات روزی سود ساز را برای سهامداران به ارمغان بیاورند.

طی این روز گروه‌هایی نظیر گروه خودرویی، گروه دارویی، گروه کاشی و سرامیک و گروه فرآورده های نفتی‌، شاهد معاملات خوبی در دو بازار بورس و فرابورس بودند. در این روز نمادهایی همچون «درازک»، «دشیمی»، «دجابر» و «ریشمک» تا سقف مجاز قیمت روزانه بر روی تابلوی معاملات پیشروی کردند. این در حالی است که سایر هم گروهی‌ها نیز با رشد قیمت همراه بودند.

در این روز نمادهای صنعت بانکی نیز روزی کم تنش را بر روی تابلوی معاملات سپری کردند. در این روز اگر چه بسیاری از نمادهای گروه بانکی با رشد قیمت جدی مواجه نشدند با این حال معاملات خود را در حالی به پایان رساند که اغلب این نمادها با افت قیمت مواجه نشدند. طی روز جاری «وبصادر» که فرآیند مچینگ و کشف قیمت آن در روز گذشته به اتمام رسیده بود با رشد قیمت حداکثری مواجه شد و توانست تا سطح ۴۵ تومان ۷ ریال افزایش قیمت را شاهد باشد. «وتجارت» نیز که در روزهای گذشته را با افت قیمت روبرو شده بود امروز در آخرین معاملات خود ۳.۸4 درصد افزایش قیمت داشت و توانست به سطح ۴۳ تومان برسد.

آمار و ارقام بازار

رشد امروز شاخص که در نهایت افزایش 0.45 درصدی را برای آن به همراه داشت، به واسطه رشد قیمت در نمادهایی نظیر «وبصادر»، «وتجارت» و «کگل» روی داد. حرکت امروز نماگر اصلی بازار که آن را به سطح 203 هزار و 777 واحد رساند، بیش از هر چیز به واسطه افت قیمت در نمادهای حاضر در دلاری روی داد. گفتنی است، حجم معاملات امروز بورس تهران هفت میلیارد و 471 میلیون سهم و ارزش معاملات آن هزار و 246 میلیارد تومان بوده است که از این میان 834 میلیارد تومان آن ارزش معاملات خرد بوده است.

ترین‌های بورسی

معاملات بورس تهران امروز در حالی پایان یافت که نمادهای بانکی با مجموع ارزش معاملات 167 میلیارد تومانی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. گروه‌های خودرو، شیمیایی ، فلزات و مواد دارویی نیز به ترتیب جایگاه‌های دوم تا پنجم در این زمینه را به خود اختصاص دادند.

کوتاه از فرابورس

شاخص آیفکس معاملات روز جاری را در حالی به پایان برد که با کاهش 13 واحدی مواجه شد. گفتنی است، این شاخص بیشترین تاثیر مثبت را از نمادهای «دماوند»، «هرمز» و «کگهر» پذیرفته است. حجم معاملات این بازار بالغ بر یک میلیارد و 298 میلیون سهم بود و ارزش معاملات سهام به 329 میلیارد تومان می‌رسید این در حالی است که ارزش کل معاملات این بازار با در نظر گرفتن معاملات اوراق اخزا و تسه در روز جاری به 451 میلیارد تومان رسیده است.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END