آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۵۴۳
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳
فرماندار شادگان در استان خوزستان گفت: با هدایت آب از سمت شمال به جنوب تالاب شادگان این شهرستان از تهدید سیل خارج شده است.
 به گزارش فیدوس: فرماندار شادگان در استان خوزستان گفت: با هدایت آب از سمت شمال به جنوب تالاب شادگان این شهرستان از تهدید سیل خارج شده است.
سعید حاجیان روز چهارشنبه با تشریح آخرین وضعیت این شهرستان سیل زده اظهار داشت: شکافتن جاده شادگان - دارخوین با تصمیم ستاد بحران استان ، باعث شد تا سیلاب از ضلع شمالی به جنوبی این جاده به سمت دریا هدایت شود ضمن اینکه با بستن دریچه نهر بحره دبی رودخانه کارون کاهش یافته است. 
فرماندار شادگان با بیان اینکه با این اقدامات تا حدود زیادتی شادگان از بحران ناشی از سیل خارج شد و اکنون سیلاب هیچ روستایی از این شهرستان را تهدید نمی کند تصریح کرد: در جریان هجوم سیلاب به شادگان ، چهار روستا در بخش خنافره و یک روستا در بخش مرکزی تخلیه شدند تا ساکنان از خطر دور باشند و برای اسکان آنان نیز آموزشگاه های شبانه روزی و مدارس شادگان پیش بینی شد. 
حاجیان گفت: تلاش می شود با فروکش کردن آب مرمت جاده شادگان - دارخوین آغاز شود تا این محور بر روی خودروها بازگشایی شود. 
وی همچنین از سیراب شدن تالاب شادگان در سیل اخیر خبر داد و گفت:تالاب شادگان پس از سال ها خشکسالی سیراب شده و سعی بر این است آب در تالاب شادگان بماند و مدیریت شود. 
فرماندار شادگان با تقدیر از تلاش شبانه روزی نیروهای مردمی و دستگاه های اجرایی در مهار و کنترل سیلاب گفت: در بحران اخیر بسیج مردمی بسیار کار ساز بود و موجب شد تا سریع تر از شرایط بحران خارج شویم. 
شادگان با حدود 150 هزار نفر جمعیت در 70 کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان واقع است. 
طغیان رودخانه کارون و هدایت سیلاب ناشی از آن به سمت تالاب شادگان موجب آبگرفتگی تعدادی از روستاهای این شهرستان در جنوب استان خوزستان شد. 
به گفته مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان این استان در حال حاضر از وضعیت اضطرار ناشی از سیل خارج شده ولی همچنان در وضعیت بحرانی به سر می برد.
سیل ناشی از طغیان رودخانه های دز ، کرخه و کارون که از اوایل فروردین ماه استان خوزستان را درگیر کرده در هفته اخیر در برخی مناطق اهواز، شوشتر و حمیدیه فروکش کرده است و به گفته استاندار خوزستان در مناطق جنوب خوزستان نیز تا پایان هفته فروکش می کند و وضعیت این استان در بیشتر نقاط به حالت عادی باز می گردد.
بیش از 270 روستای خوزستان در پی سیل اخیر به صورت کلی یا جزیی تخلیه شدند.
بیش از 400 هزار نفر در خوزستان همچنان متاثر از سیلاب می باشند.
منبع: 
Histats.com START (standard) Histats.com END