آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۵۱۴
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
وزارت امور خارجه روسیه طی بیانیه ای اعلام کرد که آمریکا با اعمال تحریم های نفتی در پی تغییر در نظام ایران است.
به گزارش فیدوس: وزارت امور خارجه روسیه طی بیانیه ای اعلام کرد که آمریکا با اعمال تحریم های نفتی در پی تغییر در نظام ایران است.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا با خروج از برجام، در تلاش است تا جاه طلبی‌های ژئوپلیتیک خود را تحقق بخشد، و مسکو از تمام توان خود استفاده می‌کند تا اجرای صحیح این توافق را تضمین کند.

وزارت امور خارجه روسیه گفت: واشنگتن، دیگر این واقعیت را که آنها می‌خواهند اراده خود را به جهان تحمیل کنند، پنهان نمی‌کند. به خاطر تهدید تحریم‌های آمریکا همه کشورها در تلاش هستند تا از ۲ ماه می خرید نفت از ایران را متوقف کنند.

این بیانیه افزود: این کار به منظور محروم کردن ایران از درآمد صادراتی و تضعیف اقتصاد آن انجام می‌شود، زیرا سیاست مستقل تهران بار دیگر آمریکا را آزار داده است، زیرا سیاست‌های ایران از قدرت مطلق آمریکا در یک منطقه مهم منطقه خاورمیانه جلوگیری می‌کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: علیرغم تأیید منظم آژانس بین المللی انرژی اتمی که تهران دقیقاً تمام الزامات برجامی را برآورده کرده است، واشنگتن به طور غیرقانونی این کشور را به ساخت مخفیانه موشک‌های هسته‌ای متهم می‌کند. هدف آنها به حداکثر رساندن فشار خارجی بر ایران، بر خلاف قوانین بین المللی، به منظور دستیابی ایجاد تغییر از بیرون در یک کشور مستقل است.

گفتنی است که آمریکا اعلام کرده است که از ابتدای ماه می تمامی معافیت‌های تحریمی برای خرید نفت ایران، لغو خواهد شد.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END