آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۵۰۶
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰
فرمانده قرارگاه کربلا نیروی زمینی سپاه از احداث حوضچه ای در محل سه راهی حسینیه واقع در ۲۰ کیلومتری خرمشهر به اهواز به منظور هدایت آب کانال المهدی به آن خبر داد.
به گزارش فیدوس: فرمانده قرارگاه کربلا نیروی زمینی سپاه از احداث حوضچه ای در محل سه راهی حسینیه واقع در ۲۰ کیلومتری خرمشهر به اهواز به منظور هدایت آب کانال المهدی به آن خبر داد.

سردار سرتیپ پاسدار احمد خادم سید الشهدا اظهار کرد: به فرمان مقام معظم رهبری، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروهای زمینی، هوایی، دریایی، مقاومت بسیج و نیروی قدس با تمام امکانات وارد استان خوزستان شدند و برای کمک به کنترل سیلاب‌ها اقدامات لازم را به انجام رساندند.

وی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته همچون شب‌های عملیات کربلای ۵ احداث خاکریزی به ارتفاع ۱.۵ متر با بهره گیری از بیل‌های مکانیکی را آغاز کردیم که تا ساعاتی دیگر به اتمام می‌رسد.

فرمانده قرارگاه کربلا نیروی زمینی سپاه کربلا تصریح کرد: پس از هماهنگی با سپاه خرمشهر، گروه‌های جهادی و مردمی برای کمک به تقویت این خاکریز فراخوانده شدند.

سردار خادم سیدالشهدا با بیان اینکه خاکریز احداثی به شکل حوضچه‌ای در ابعاد ۱۵ در ۲۰ کیلومتر و با گنجایش ۲۵۰ میلیون متر مکعب آب است، تصریح کرد: این حوضچه بنا بر احتیاط در نظر گرفته شده تا اگر از کانال المهدی آب عبور کرد وارد این حوضچه آرامش شود.

وی یادآور شد: تمام تلاش ما آن است که با مدیریت درست سیلاب، مانع از ورود آب به درون خرمشهر شویم.

به گزارش خبرنگار مهر، منطقه سه راهی حسینیه یکی از مناطق عملیاتی دوران جنگ تحمیلی است که در ۲۰ کیلومتری خرمشهر به سمت اهواز واقع شده است.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END