آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۴۲۳
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴
بخشدار خنافره شادگان گفت: روستای گرمه و قریه شاوردی بخش خنافره این شهرستان به منظور کاهش خطرات احتمالی ناشی از سیلاب تخلیه می شوند.
به گزارش فیدوس: بخشدار خنافره شادگان گفت: روستای گرمه و قریه شاوردی بخش خنافره این شهرستان به منظور کاهش خطرات احتمالی ناشی از سیلاب تخلیه می شوند.
کاظم شاوردی روز دوشنبه از ساکنان روستاهای گرمه و قریه شاوردی بخش خنافره این شهرستان خواست بنا به تصمیم ستاد هماهنگی مدیریت بحران شادگان هر چه سریعتر محل سکونت خود را تخلیه کنند.
وی افزود: حجم روان آبها در روستاهای ذکر شده در حال بالا رفتن است و آب در حال ورود به منازل این 2 روستا می باشد.
بخشدار خنافره شادگان گفت: روز گذشته نیز آب وارد روستاهای رگبه و حدبه بخش خنافره شادگان شد که منجر به تخلیه این روستاها گردید.
شاوردی گفت: ساکنان روستاهایی که تخلیه می شوند در کمپ نیشکر فارابی اسکان می یابند.
وی شرایط در روستاهای ناصریه و گیداری بخش خنافره شادگان را بحرانی توصیف کرد و افزود: این روستاها نیز در معرض سیلاب هستند که احتمال تخلیه ساکنان آنها زیاد است.
بنابر این گزارش تا کنون روستاهای صراخیه، رگبه، ابواشلوگ و حدبه از بخش خنافره و بخش مرکزی شادگان و دهستان دریسیه و روستای ام الحجار دارخویین بر اثر سیلاب تخلیه شده اند.
به گزارش ایرنا سیل 30 روستای بخش مرکزی و خنافره شادگان را با تهدید مواجه کرده است.
طغیان رودخانه های کرخه ، دز و کارون تاکنون سبب آبگرفتگی بیش از 270 روستا و بیش از یکصد هزار هکتار از زمین های کشاورزی در خوزستان شده و حدود 400 هزار نفر در معرض خطرات ناشی از این سیلاب قرار گرفتند. 
منبع: ایرنا
Histats.com START (standard) Histats.com END