آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۴۰۲
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
مدیر امور اقتصادی خوزستان خبر داد:
محسن کاویانی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان اظهار کرد: در بخش مالیاتی معافیت‌هایی به واحدها و بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی سیل زده داده می‌شود که در قانون مالیات‌های مستقیم چنین چیزی هم پیش بینی و این واحدها در حال شناسایی هستند.
به گزارش فیدوس: محسن کاویانی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان اظهار کرد: خوزستان از نظر وجود ظرفیت‌های پنهان و پیدا جایگاه مهمی در کشور دارد؛ با توجه به منابع عظیم نفت و گاز و پتروشیمی اهمیت خوزستان برای کشور دو چندان است.

وی افزود: خوشبختانه در بخش درآمدهای استان، سال گذشته موفق شدیم درآمدهای استانی را با ۹ درصد افزایش به عدد چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برسانیم.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان تصریح کرد: علاوه بر این ۴۷۰ میلیارد تومان مازاد درآمد داشتیم که بخش عمده آن پس از انجام سازوکارهای قانونی به استان بر می‌گردد و صرف پرداخت حقوق کارمندان دولت و طرح‌های عمرانی در استان می‌شود.

کاویانی ادامه داد: درآمدهای استان پنج هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته افزایش ۲۰ درصدی دارد.

وی یادآور شد: همین عدد را وقتی با بودجه اختصاصی سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای خوزستان مقایسه کنیم بیانگر اهمیت زیاد خوزستان برای کشور است که ما رتبه نخست درآمدی کشور هستیم.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان گفت: از نظر درآمدهای گمرک سال گذشته خوزستان هفت میلیارد دلار واردات و هشت میلیارد دلار صادرات داشت که در مقیاس کشوری ۴۳ میلیارد دلار واردات و ۴۵ میلیارد دلار صادرات داشتیم.

کاویانی اضافه کرد: درآمدهای استان از محل گمرک خرمشهر سال گذشته دو هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بود و گمرک بندر خرمشهر به تنهایی ۳۳۰ میلیارد تومان وصولی داشت که رقم بسیار خوبی است.

وی یادآور شد: بخشی از درآمدهای گمرک بندر خرمشهر را در قالب قانون مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌های استان اختصاص می‌دهیم و اگر رونقی را در این شهر می‌بینید بابت سهم عوارضی است که از طرف گمرک خرمشهر پرداخت شد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خوزستان با اشاره به شعار سال ۹۸ گفت: برنامه‌هایی در مجموعه وزارت اقتصاد و اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان برای رونق تولید در راستای شعار سال تدارک دیده شده است.

کاویانی افزود: تلاش می‌کنیم با هماهنگی استاندار، بسته جامعی برای رونق اقتصاد استان با استفاده از نقش آفرینی همه زیرمجموعه‌های وزارت اقتصاد در استان داشته باشیم.

وی بیان کرد: در بخش مالیاتی معافیت‌هایی به واحدها و بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی سیل زده داده می‌شود که در قانون مالیات‌های مستقیم چنین چیزی هم پیش بینی و این واحدها در حال شناسایی هستند.

کاویانی در پایان گفت: در بخش گمرک، تسهیلاتی برای تسریع در ترخیص کالا داده می‌شود و برنامه ریزی هایی برای چابک سازی در نظر داریم.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END