آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۷۹۳۶۳
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲
عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: باید دید جریان‌ها با توجه به شرایط انتخابات چگونه می‌توانند از کاندیدای خود حمایت کنند؛ اکنون برای اظهارنظر زود است.
به گزارش فیدوس: عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: باید دید جریان‌ها با توجه به شرایط انتخابات چگونه می‌توانند از کاندیدای خود حمایت کنند؛ اکنون برای اظهارنظر زود است.
مسعود پزشکیان درباره انتقاد اصلاح‌طلبان به عملکرد فراکسیون امید و برنامه‌های این فراکسیون برای انتخابات مجلس یازدهم اظهار کرد: روند کاندیدا شدن در کشور ما شفاف نیست و کسی نمی‌تواند بگوید چه کسانی کاندیدا می‌شوند؛ بنابراین ممکن است افراد شناخته‌شده و باتجربه به‌دلیل یک بند قانونی از گردونه انتخابات حذف شوند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید دید با توجه به شرایط انتخابات، جریان‌ها چگونه می‌توانند از کاندیدای خود حمایت کنند؛ بنابراین اکنون برای اظهارنظر درباره فهرست انتخاباتی زود است.

قاسم میرزایی‌نکو هم با اشاره به انتقادهایی که از سوی اصلاح‌طلبان به عملکرد فراکسیون امید مطرح می‌شود، اظهار کرد: بنده شخصاً در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات سمتی ندارم؛ اما معتقدم هیئت‌رئیسه فراکسیون امید باید عملکرد و گزارش‌های قابل دفاع خود را ارائه دهد, چراکه هرچه به انتخابات مجلس یازدهم نزدیک‌تر می‌شویم، فراکسیون امید بیشتر مورد حمله و انتقاد اصلاح‌طلبان قرار می‌گیرد.

وی با تأکید بر اینکه هیئت‌رئیسه فراکسیون باید برای پاسخگویی به این حمله‌ها آماده باشد، تصریح کرد: افرادی که به عملکرد فراکسیون امید حمله‌ور می‌شوند خوب است انتقادهای خود را شاخص‌بندی‌شده مطرح کنند، اینکه عده‌ای بگویند فراکسیون امید در طرح‌ها و لوایح یا فلان مورد، نظر ما را جلب نکرده پاسخگوی کار  نیست.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه انتقادها باید متر و اندازه داشته باشد تا دید مجموعه کاری که می‌توان در یک موضوع خاص انجام داد با اشاره به شرایط چه نمره‌ای می‌گیرد، گفت: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و مجموعه نظریه‌پردازان اصلاح‌طلب دنبال این هستند که در انتخابات آینده چارچوب‌ها را معین کنند و شروط و عواملی که می‌تواند به پیشرفت آنان در انتخابات کمک کند را تبیین کنند.

نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای تعیین شاخص‌های اصلاحات، جلسات متعددی میان احزاب اصلاح‌طلب در حال برگزاری است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه قانون انتخابات حزبی و استانی در تعیین تکلیف احزاب و میزان حضور آنان تأثیر فراوانی خواهد گذاشت.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: وقتی کرسی‌های مجلس را برای فهرست‌های گوناگون سهمیه‌بندی می‌کنیم، هر فهرست و حزب جایگاه ویژه خود را پیدا می‌کند، البته انتقادهای موجود را هم باید پذیرفت.
منبع: مهر
Histats.com START (standard) Histats.com END